Řidičce na dálnici zaskočila žvýkačka. Pohotový policista ji zachránil Heimlichovým manévrem

Fotografie: PhotopiaCZ / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Do opravdu nezáviděníhodné situace se dostala mladá řidička. Té zaskočila žvýkačka při řízení na dálnici. Naštěstí jel zrovna kolem policista ve službě.

Deník 24 upozornil na nevšední záchranu života, která se odehrála na jedné americké dálnici. Zoufalá řidička potřebovala pomoci a snažila se projíždějícího policistu na sebe upozornit. Ten ji naštěstí nepřehlédl a svojí pohotovou reakcí jí zachránil život. Věděl totiž, jak pomoci dusícímu se člověku.

Auto zpomalovalo a zase zrychlovalo

O nezvyklém incidentu informovalo policejní odděleni z amerického Mansfieldu na svých facebookových stránkách. „V sobotu 13. ledna 2024 prokázal policista Chad Stevens rychlé myšlení a přistoupil k život zachraňující akci, když na mezistátní dálnici narazil na dusící se osobu,“ uvedli. Všiml si bílého auta, které jelo pomalu v levém pruhu a mělo zapnutá výstražná světla.

To byl pro něj signál, že se řidič může nacházet v potenciálním nebezpečí. Sám proto zapnul maják a zastavil hned za autem, které mezitím zajelo na okraj silnice a zastavilo u svodidel. Po chvilce z auta vystoupila mladá žena a zamířila rychle přímo k policistovi. Nemohla mluvit, ale posunky mu naznačila, že se dusí. Evidentně jí něco zaskočilo.

Zachránil ji díky znalosti tohoto hmatu

Policista naštěstí věděl, jak jí pomoci. Díky znalosti Heimlichova manévru jí několikrát stlačil břicho. Po chvíli se mu podařilo uvolnit žvýkačku, která ženě zaskočila. Posadil ji na zem a odešel ke svému vozu celou situaci nahlásit. Pak se opět vrátil, aby ji zkontroloval. Stále ještě popadala dech, ale na její tváři byla patrná velká úleva. Začala vysvětlovat, jak se celá situace přihodila.

Mladá studentka medicíny si všimla řidiče v bezvědomí. Uprostřed silnice mu zachránila život

Do jejího jízdního pruhu mělo vjet nečekaně jiné vozidlo. To ji přimělo rychle se nadechnout a vdechla tak žvýkačku, kterou měla zrovna v puse. Nějakou dobu se snažila popadnout dech, ale pak spatřila potenciální pomoc v poblíž jedoucím policejním voze, proto se jej snažila ze všech sila na svoji situaci upozornit. Policista byl naštěstí pozorný a mohl tak zoufalé ženě přispěchat na pomoc. Chad Stevens byl v pravý čas na pravém místě. Bez něj mohla celá situace dopadnout tragicky.

Velké štěstí také bylo, že policista ovládal Heimlichův hmat. Jedná se o poměrně jednoduchou techniku, která se používá právě k uvolnění vdechnutého tělesa u dospělých osob. Jeho znalost je pro záchranu klíčová a má velkou úspěšnost při zachraňování dusících se lidí. Na SvětěKreativity se můžete podívat, jak správně provést Heimlichův manévr.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]