Rodinu děsily opakované divné zvuky z půdy. Nainstalovali tam skrytou kameru, po zhlédnutí záznamu volali policii

Fotografie: Depositphotos

Zvuky z půdy se ozývaly několik nocí po sobě. Otec rodiny byl přesvědčený, že tam někdo je. Záznam z kamery jeho podezření potvrdil.

Poklidný život mladé rodiny narušila událost, kterou by nikdo nechtěl zažít. Pravidelné zvláštní zvuky z půdy v nich vzbuzovali opravdu nepříjemné pocity. Přestože otec půdu několikrát zkontroloval, nikdy nenašel nic podezřelého. Zvuky se však stále opakovali a tak se rozhodl na půdu umístit skrytou kameru.

Otec na půdu umístil kameru

Jerome a Ashley Kennedyovi žijí v Pittsburghu v americké Pensylvánii. Společně vychovávají desetiměsíční holčičku. Brzy po jejím narození rodiče začali slýchat divné zvuky z podkroví, přímo nad jejich ložnicí. Jerome chodil podkroví kontrolovat, ale nikdy se nedopátral původu těchto zvuků. Ani nenarazil na nic zvláštního.

V jednu noc, kdy se zvuky z půdy opět ozývaly si Jerome dokonce všiml úzkého proužku světla, které se mihotalo ve stropě. Bylo mu jasné, že tu něco nehraje a byl přesvědčený, že na půdě někdo je. Rozhodl se tedy pořídit bezpečnostní kameru, kterou nainstaloval na skryté místo v podkroví. Pak už stačilo jen číhat.

Fotografie: Freepik

Slídivý soused odhalen

Po shlédnutí záběrů byli manželé v totálním šoku. Na kameře viděli jejich souseda, který se plazil po jejich půdě s vrtačkou v ruce. Neváhali dlouho a kontaktovali policii, které poskytli celý kamerový záznam. Jejich soused byl na základě záznamu zatčen a nyní čelí obvinění ze sledování a porušování domovní svobody.

Kennedyovi popsali svého souseda Roberta Havrillu jako tichého, spíše podivínského člověka, který s nikým moc nekomunikuje. Jejich dvoupatrové domy stojí v řadové zástavbě a mají tedy společnou zeď. Později se ukázalo, že si Havrilla mezi jejich půdními prostory vybudoval falešnou příčku, aby se nepozorovaně mohl dostat nad jejich ložnici.

Pozoroval je řadu měsíců

Na záběrech je vidět, jak si lehne nad větrací otvor vedoucí do ložnice manželů a půl hodiny tak setrvá. Potom se zvedne a odplazí se do svého podkroví. Vše nasvědčuje tomu, že soused rodinu dlouhodobé šmíroval. Jeho právník však argumentoval, tím, že muž prováděl rozsáhlou rekonstrukci. Neměl údajně žádný zlý úmysl a je přesvědčený, že to budou moci prokázat.

Fotografie: Freepik

Tomu však Kennedyovi nevěří. Jerome totiž navíc našel i vyvrtané díry ve společné zdi. Manželé doufají, že si jejich soused udělá dlouhé prázdniny ve vězení. Havrilla čelí i jinému obvinění z vloupání a tak si možná ve vězení nějakou dobu opravdu pobude. Rodina se stále špatně vyrovnává s představou, že je soused dlouhodobě pozoroval. Nyní s napětím vyhlíží soudní jednání, které by mělo začít na podzim.

Zdroj: Newsner