Rulička od papíru zapřená o prkénko: Má svůj význam a po přečtení to začnete dělat také

ruka bere toaletní papír
Fotografie: Freepik

Konkrétně se jedná o ruličku postavenou pod toaletní prkénko. Podle všeho má dokonce skrytý význam a pro vlastní dobro uživatele toalety se hodí ho znát.

Jakou zprávu nám tedy zkouší předat ten, kdo tam zbytek ruličky od papíru takto zanechal? Pokud na ni po vstupu narazíte, je to opravdu důležitý signál. Není žádným tajemstvím, že konání potřeby na veřejné toaletě nebývá zrovna pohodlné. Bývají nehygienické, a právě papír mnohdy i úplně chybí. To je také přesně význam takto naaranžované ruličky. Pokud ji tedy na toaletě najdete, raději zvolte pro všechny své záměry jinou kabinku.

Skutečné riziko nákazy je minimální

Může to být také užitečný signál v momentě, kdy toaletu využívá více lidí. Tedy ve společné domácnosti nebo na párty. Ve spojitosti s veřejnými toaletami se často skloňuje riziko infekcí či bakterií. Mnoho lidí váhá nad tím usednout na prkénko, na kterém ten den konaly stejnou potřebu desítky či stovky lidí. Dobrou zprávou ale je, že takové riziko je reálně velmi malé. Nakazíte se totiž spíše z kliky nebo kohoutku umyvadla, než přímo z toalety.

Na druhé straně není důvod na takových místech ztrácet obezřetnost. Chcete-li tedy případné hrozby opravdu minimalizovat, hodí se dodržovat některá pravidla. Pokud je možnost, najděte spíše toalety v obchodních centrech. Zde se totiž koná pravidelný důkladný úklid a i použité materiál bývají většinou mnohem kvalitnější, než kabinka někde v metru. Prostředí je obecně čistší a navržené s důrazem na příjemné použití. Pravda, některé nástroje mohou i mást.

Bezpečná návštěva toalety

Při blocích o více kabinkách jsou statisticky nejvyužívanější prostřední dvě. Když vám některá z kabinek přijde už na první pohled čistší, než zbytek, zvolte ji bez ohledu na „lokalitu“. Podle lékařů se snad nikdo nenakazil z prkénka například pohlavně přenosnou chorobou. Tedy v případě, že se přímo na něm nevěnoval sexuálním hrátkám. V takovém případě je však prkénko samotné nejspíš nevině a chyba vězí ve vašem protějšku.

veřejné záchody
Fotografie: Pixabay

Řeč je však obecně o případech, kdy se prkénka nedotknete rukama. Současně experti radí vyhnout se během této návštěvy kontaktu rukou a obličeje. Případné bakterie z rukou tak totiž snadno přenesete do nosu či úst. Univerzálně užitečnou pomůckou jsou ubrousky s alkoholem, která se nevyplatí jen na toaletě. Bakterie na sobě však může mít i rulička papíru. S častým splachováním se bakterie dostanou do vzduchu a ulpí i na ní.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*