TOP 4 novoroční saláty: Nejrychlejší recepty s přípravou do za pouhých 10 minut! Až je ochutnáte, tak je budete dělat celoročně, nejen na Silvestr

Některé saláty jsou časově náročné na přípravu. Tyto vám však zaberou jen několik minut času, a přitom jsou opravdu velmi chutný.

Času je poslední dobou opravdu málo. Je třeba stihnout tolik věcí. Na vaření bohužel moc času nezbývá, ačkoli pro mnohé je to relax. Není proto divu, že jsou čím dál tím častěji vyhledávané recepty, které jsou rychle hotové a uspokojí chuťové buňky i náročnějších strávníků. Před svátky se hodí mít v hrsti zásobu salátu, které vyrobíte raz dva.

Z krabích tyčinek i kuřecího masa

Pokud máte doma krabí tyčinky, rajčata, česnek, trochu tvrdého sýru a majonézu, máte vyhráno. Stačí jen nakrájet krabí tyčinky a rajče, nastrouhat sýr a promáčknout česnek. Vše smíchat a dochutit majonézou. Hotovo. Krabí tyčinky lze použít také na salát s fazolemi. Do toho jsou potřeba ještě dvě vařená vejce, zakysaná smetana, sůl, pepř a bylinky. Vše nakrájejte nadrobno a z fazolí slijte vodu. Pak promíchejte a přidejte smetanu a koření. Salát je připravený.

Pokud je nemáte nebo dáváte přednost kuřeti, připravte si 300 gramů kuřecích prsou, 150 gramů okurek, stejné množství hrášku a zakysané smetany. Dále snítku kopru a sůl. Maso uvařte a následně vše nakrájejte nadrobno. Kopr nasekejte. Vše smíchejte a dochuťte solí.

Milovníky klobás potěší salát s klobásou, mrkví a sýrem. Postačí vám tyto ingredience, česnek, majonéza a konzervovaná kukuřice. Mrkev a sýr nastrouhejte, klobás nakrájejte a vše smíchejte. Dochuťte solí a pepřem.

Pestrobarevný salát potěší

Chutný je také francouzský salát s jablky, vejci a mrkví. Připravte dvě jablka, čtyři vejce, dvě mrkve, majolku, cibuli a sýr. Po přípravě je skládejte do salátové mísy ve vrstvách a každou namažte majolkou. První je cibule, pak jablka, mrkev a nakonec sýr.

Chutný je také salát z pekingského zelí. Potřebujete na něj ještě okurku, klobásu, cibuli, majolku a koření. Zelí nastrouhejte, okurku nakrájejte na proužky a klobásu na nudličky. Cibuli potom na půlkolečka.

Následně přidejte majonézu a promíchejte. Recept je hotový. Rychle hotový budete mít také salát nazvaný hádanka. Potřebovat na něj budete tvrdý sýr, salám, mrkev, česnek a omeletu. Nejprve si připravte omelety a nakrájejte je na proužky. Pak nastrouhejte sýr a mrkev. Přidejte nakrájenou klobásu a vše smíchejte. Dochuťte majonézu. Místo salátu lze použít také klobásu. Zkrátka to, co zrovna najdete doma nebo co máte raději.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]