Naučte se nejjednodušší techniku, jak se v okamžiku osvobodit ze svázaných rukou. V případě ohrožení na životě se vám bude na 100 % hodit

Fotografie: Depositphotos

Stahovací pásky jsou nástroje, které se obvykle používají k držení kabelů nebo jiných předmětů pohromadě. Násilníci je ale používají na něco úplně jiného.

Člověk nikdy není dostatečně chráněný před násilím a agresí. Ve zprávách se můžete hodně často doslechnout o tom, že někdo někoho unesl nebo zbil. A tyto zločiny dokážou nejednoho člověka pořádně vyděsit. Většina lidí se tak snaží naučit různé sebeobranné triky, které by mohly použít v případě útoku. Někdy se bohužel stane, že útočník oběti sváže ruce a ona se z toho nemůže dostat. Vy se to teď ale můžete naučit.

Většinou používají stahovací pásky

Stahovací pásky jsou známé svou odolností a pevností, bez nůžek nebo jiného ostrého předmětu je zkrátka neotevřete. Jejich další výhodou je to, že jsou levné a dostupné v každém obchodě. Někdy je ale používají útočníci k nečestným účelům, jako jsou například únosy, kdy z nich udělají pouta, kterými oběti stáhnou ruce, aby se z nich nemohla dostat.

Fotografie: Pexels

Může se zdát nemožné se z těchto pout dostat, ale nebojte se, s touto taktikou se to nejen naučíte, ale také to můžete předat všem svým blízkým. Je to rada, která by měla být součástí vašeho výcviku sebeobrany. Člověk není nikdy v bezpečí před zločinci a bude víc v klidu, pokud bude mít schopnost se bránit.

Jak na uvolnění těchto pout

Nejdůležitější je, abyste pásek, který slouží k zajištění zipu, měli uprostřed rukou. Pokud tomu tak není, zkuste ji tam přesunout. Jakmile to budete mít, musíte pásky ještě více utáhnout. To se vám povede tak, že uchopíte pásku zuby a zatáhnete tak silně, jak jen to jde. Může se vám to zdát divné, ale nebojte se, opravdu vám to pomůže v dalším kroku, protože to vytvoří větší napětí v blízkosti zajišťovací pásky.

Jakmile budete mít pásky pořádně utažené, dejte si ruce nad hlavu, co nejvíce za sebe a rychlým pohybem trhněte rukama zpět k tělu. Nemusí se vám to podařit na poprvé, někdy jsou třeba dva nebo tři pokusy, než se pásky přetrhnou. Když použijete veškerou vaši sílu, tato plastová šňůra normálně praskne. Pamatujte ale na to, že vás to bude bolet, ale za záchranu života to stojí.

Další techniky sebeobrany

K setkání s útočníkem může dojít kdykoliv, člověk vlastně nikdy není v úplném bezpečí. Je proto třeba znát nějaké techniky sebeobrany, abyste se mohli ubránit. Když vás například útočník bude držet za ruce, můžete ho kopnout šikmo nad jeho kolenní čéšku. Také můžete koleno zvednout a kopnout ho přímo do genitálií, to spolehlivě odrovná každého muže.

K obraně můžete použít i loket. Tím ho totiž můžete pořádně trefit do obličeje. A poslední možností je kousnutí. To ale použijte opravdu jen v případě nouze, když nepomůže ani jedna z taktik výše. Samozřejmě nejlepší bude, když se s žádným násilníkem nikdy nesetkáte, ale bohužel, to vám nikdy nikdo nezaručí.

Zdroj: BroBible

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]