Ubraňte se při napadení útočníkem díky několika radám, které mohou zachránit život

Sebeobrana se může hodit v mnoha situacích. Je efektivní cestou, jak ustát dorážení jakéhokoliv útočníka. Poradíme vám triky profesionálů, kteří vám ukážou několik spolehlivých technik, jak snadno a rychle odvrátit jakoukoliv hrozbu útoku. Hlavně ženám doporučujeme nacvičit několik těchto metod.

Zranitelné části těla

Je několik oblastí, které jsou označené jako zranitelné části těla. Pokud chcete odvrátit útok, měla by být vaše sebeobrana spojená s tím, že se na některou z daných oblastí zaměříte. To znamená, že povedete svůj útok na toto místo a tím útočníka snadno eliminujete.

Naučte se správné hmaty

Stačí správná poloha prstů, správný pohyb a útočník vám dá pokoj. Stačí vědět, čím ho ochromit. Doporučujeme znát dva hmaty, na kterých je založena každá správná sebeobrana. Tím prvním je rozevření prstů na ruce a tím druhým je vyvinutí tlaku na útočníkův hrtan.

Zamiřte na to správné místo

I takto jednoduchá může sebeobrana být. Stačí, když útočníkovi zamíříte na to správné místo. A tím jsou jeho genitálie. Prudce ho udeřte pěstí, nebo ho kopněte kolenem. Uvidíte, že ho tato rána dokonale ochromí a bude se svíjet v bolestech.

Uvolněte si ruce

Pamatujte si, že byste se měli vždy snažit uvolnit se ze sevření útočníka. I pokud vás za ruku chytí pevně, existuje celkem snadný trik, jak se z jeho sevření vymámit. Vlastně stačí dát svou ruku do jiné polohy, díky čemuž bude muset útočník tu svou povolit. A jste vysvobozeni.

Dozadu a dopředu

Pokud vás útočník chytne zezadu, nesnažte se utíkat, ani se nesnažte o jeho odtržení. Naopak se k němu ještě více nakloňte. A to prudce, abyste ho temenem své hlavy zasáhly do obličeje. Až potom se předkloňte, veďte úder na jeho nohu, shoďte útočníka na zem a máte i dost času na případný útek.

Údery loktem

Máte zde kost, takže vás to bolet nebude, zatímco jeho ano. Pokud k vám přistoupí z boku, prudce ho loktem udeřte buď do tváře, nebo ho můžete udeřit také do břicha. Obojí funguje velmi spolehlivě.

Likvidace na krátkou vzdálenost

Je to sice těžší, ale funguje to. Máte pěst a tou můžete vést úder na bradu, nebo do oblasti jeho břišního svalu. Pokud vám drží ruce, veďte úder do brady jednoduše svou hlavou. I to je velmi efektivní.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]