Poník celé měsíce smutně stojí a dívá se do země. Najednou přijde neznámá osoba a navždy mu změní život

Fotografie: Peter van der Sluijs / Creative Commons / Attribution 2.0

Někteří lidé dokážou být ke zvířatům velmi hrubí a neuctiví, což má obrovský vliv na jejich city. Tento silný příběh měl naštěstí dobrý konec.

Zvířata mají stejně jako lidé určité city. Někteří majitelé však tuto skutečnost neberou v potaz a chovají se k těmto nebohým bytostem jako ke kusu hadru, což se na nich může opravdu nepěkně podepsat. Velmi smutným příkladem je tento poník, kterého našla španělská organizace „Easy Horse Care Rescue Center“ přivázaného ke stromu. Příslušníci naštěstí na nic nečekali a o ublížené zvíře se ihned postarali.

Příběh, který zasáhl lidi po celém světě

Španělská organizace „Easy Horse Care Rescue Center“ našla minulý rok v říjnu u jedné vesnice hnědého poníka, který byl přivázaný ke stromu. Již na první pohled bylo zřejmé, že je dlouho ve špatném stavu a nikdo se o něj nestará. „Byl přivázaný ke stromu bez jídla a vody. Hlavu měl v křoví, aby se mu do očí nedostaly mouchy,“ napsalo záchranné centrum. Příslušníci odhadovali, že nebohému zvířeti je přibližně dvacet let a že za svůj život zažil hodně bolesti.

Se vší pravděpodobností ho totiž jeho majitel bil – kulhal, měl poškozené dva obratle a byl částečně slepý. V den, kdy ho záchranné centrum vzalo do své péče, dostal poník jméno Fudge a konečně mohl začít poznávat radosti života. Nejenže získal střechu nad hlavou a dostatek jídla, ale také poznal, jaké to je mít okolo sebe lidi, kterým na něm záleží. Netrvalo to však dlouho a zvířeti přišla do života další velká dávka štěstí.

Láska na první pohled

Začátkem letošního května přijel do záchranného centra další poník, kterému byla poskytnuta akutní péče. Jednalo se o patnáctiletou samici jménem Annie, jež měla tak dlouhá kopyta, že na nich sotva dokázala stát vzpřímeně. Příslušníci zjistili, že byla využívána k chovu a poté, co byla příliš stará na to, aby se mohla rozmnožovat, byla mnoho let zavřená ve špinavé stáji. „Neexistují slova, která by popsala její hrozný celkový stav,“ napsalo centrum. Jednoho dne se však stalo něco úžasného – cesty Annie a Fudge se zkřížily a jejich duše do sebe naprosto splynuly.

„Jakmile se poníci viděli, okamžitě se do sebe zamilovali. Byla to opravdu láska na první pohled,“ sdělila Sue Wedding, zakladatelka organizace. Oba dva se začali drbat, což poníci dělají, když se jim líbí jiný poník, a poté se od sebe již nechtěli oddělit. Zaměstnanci je však stále nechávali v oddělených boxech, což se muselo brzy změnit. Jakmile totiž Annie vyběhla ze své stáje, ihned běžela za svým protějškem, aby s ním mohla trávit co nejvíce času. Nyní mají tato nebohá zvířata svou vlastní stáj a mohou žít společně až do konce života.

Zdroj: TheDodo