Také si v noci dáváte vodu vedle postele? Po přečtení už to neuděláte! Koledujete si o problémy

Asi málokdo spí celou noc bez probuzení. Někomu se chce na záchod, jiný se potřebuje napít vody. I proto si na noční stolek před spaním postaví sklenici, aby ji měl hned po ruce.

Pitný režim je třeba dodržovat, aby se člověku stále dostávalo potřebné životodárné tekutiny. Obvykle se doporučuje vypít za den minimálně 1,5 až 2 litry vody. Pokud ale člověk sportuje nebo se pohybuje v horkém prostředí, musí vypít vody více. Jsou lidé, kteří si sklenici s vodou připraví i na noční stolek, aby se mohli z ní napít během noci, když se probudí. V ústech mívají sucho a potřebují svlažit. Proč by to ale neměli dělat? Vysvětlíme si v následujícím textu.

Co je to voda

Chemický vzorec vody zná snad každý, i dítě základní školou povinné. H2O. Její systematický název je oxidat, což už ví podstatně méně lidí. Voda je tedy chemická sloučenina vodíku a kyslíku. Společně se vzduchem je základní podmínkou pro života na Zemi. Z vody se také skládá lidské tělo. Není proto divu, že ji potřebuje ke své správné funkci.

Když máte v noci žízeň

Komu by se chtělo vstávat v noci z postele, aby se napil, má-li žízeň? A tak se tento problém řeší jednoduše postavením sklenice vody na noční stolek. Je tak hned po ruce. Jenže je tu jedno velké ALE. Co se stane s vodou, když ve sklenici stojí? Přemýšleli jste někdy nad tím? Jedno je jisté, dostávají se do ní mikroskopické částice prachu ze vzduchu, případně i bakterie, které se v něm nacházejí.

Fotografie: Pixabay

Voda mění své chemické složení

Když voda stojí na vzduchu, absorbuje z něho oxid uhličitý. Z něho se část mění na kyselinu uhličitou, což může změnit chuťové vlastnosti vody. Prostě bude chutnat jinak večer a ráno. Samozřejmě, že se nedá říct, že je taková voda nepitná. Ale minimálně stojí za úvahu ten prach, který se snese na její hladinu ve sklenici nebo hrnku. Ale to se dá lehce vyřešit třeba překrytím talířkem.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*