Jakmile jednou vyzkoušíte tento recept, už nikdy nebudete kupovat skořicové rolky

Připravte si tak dobré skořicové rolky, které si zamilujete jakmile jich ochutnáte. A už je nikdy nebudete chtít kupovat v obchodě.

Každý člověk má rád po ránu něco jiného. Ale pokud patříte k těm, kteří si ráno nedokážou představit bez kávy a skořicových rolek. Ty si můžete koupit v jakémkoliv obchodě, ale ty kupované se rozhodně nevyrovnají těm domácím. A pokud si myslíte, že je složité takové rolky připravit, tak se nebojte, je to tak jednoduché, že to zvládne každý. Vyzkoušejte je.

Příprava těsta

K přípravě tohoto dezertu nebudete potřebovat moc ingrediencí. Pokud ale opravdu milujete skořicové rolky, není nic jednoduššího, než si je připravit doma. Chutnají totiž mnohem lépe, než ty kupované. Potřebovat tedy budete:

  • 300 gramů mouky
  • 1 vejce
  • 35 gramů másla
  • 2 lžičky cukru

Špetka soli

  • 1/4 šálku droždí
  • 125 ml teplého mléka

Nejprve si všechny ingredience smíchejte v misce do hladka. Poté tuto misku přikryjte utěrkou a dejte na teplé místo asi na hodinu kynout. Mezitím si můžete připravit skvělou skořicovou náplň. K té budete potřebovat pouze 35 g másla, 2 lžičky cukru a 1 lžičku skořice. No a teď už jen čekejte, než vám těsto vykyne.

Fotografie: Pexels

Nyní si těsto rozválejte a potřete ho máslem. Poté těsto rovnoměrně posypte cukrem smíchaným se skořicí. Srolujte ho a rozdělte na 8 dílů. Rolky pečte v troubě vyhřáté na 180 stupňů asi 20 minut. Pokud budete chtít, můžete tyto rolky potřít ještě zakysanou smetanou s cukrem. Uvidíte, jak moc budete spokojení. Přejeme vám dobrou chuť!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*