Jak skvěle vypadat i po čtyřicítce aneb módní tipy jak být stále šik

Tu a tam se stává, že se žena ve věku kolem 40 let podívá do své šatní skříně, vytáhne oblíbené šaty a řekne si: už jsem na ně stará. O tom jak se žena v nejlepších létech obléká, rozhoduje i psychologický věk – tudíž to, jak se žena cítí.

Některá má veselého ducha a nebude mít nikdy dojem, že je na něco stará. Jiná může mít blok a pomyslí si, co by na to řekli ostatní. Bohužel opravdu existují ženy, které si myslí, že nejlepší léta mají za sebou a na některé typy oblečení už jsou staré. Naproti tomu jsou dámy, které si myslí, že mládí s nimi bude na věky a neváhají si obléci i extrémy. Jak se tedy oblékat ve čtyřicítce a být šik? Nejlepší je prostě zlatá střední cesta. Která to je?

Móda pro čtyřicátnice

Žena ve čtyřiceti letech už má velké množství zkušeností, sebevědomí a vnitřní klid. Většinou už i samy dobře vědí, co jim sluší a co nikoliv. Dle stylistů dokáže vhodné oblečení, účes, make-up omladit ženu mnohem lépe, než nákladné plastické operace.

Názor, že sportovní obuv je pouze pro mladé slečny, je učiněný nesmysl. Pokud se žena necítí nejlépe v lodičkách na podpatcích – může je klidně vyměnit za pohodlné botasky, rifle a košili volnějšího střihu, doplněnou elegantním svetrem.

Módní doplňky

Vhodně vybrané módní doplňky přidají každé ženě potřebný akcent. Ať už se jedná o kabelku, sluneční brýle, šperky či bižuterii. Stejně tak důležité jsou detaily, jako například ohnuté nohavice, které dají vyniknout džínovým balerínám. Ležérní a pohodlná elegance je jako stvořená pro ženy v nejlepších letech, které již dávají přednost pohodlí. I přesto mohou být elegantní a vypadat šmrncovně.

Pestré barvy

Není důvod, proč se vyhýbat pestrým barvičkám. Určitě by nebylo vhodné začít se oblékat jen do šedé, černé, hnědé. To jsou sice základy šatníku, ale neměly by být dominantní. Tmavé barvy totiž zvýrazňují nedostatky na pokožce. Nic proti těmto barvičkám, ale i ony se dají doplnit o něco veselého. Delší košile, pestrý kabátek a šátek kolem krku budou vypadat skvěle na ženě v jakémkoliv věku. Nebojte se být elegantní a harmonická. Barvy se však mezi sebou nesmějí bít. Jestliže však tmavému oblečení dáváte přednost, nezapomínejte je doplnit o něco světlého – obuv, šátek, kabelka apod.

Typ postavy

Výběr oblečení je podmíněn i typem postavy. Něco jiného bude slušet štíhlé ženě a něco jiné zase ženě krev a mléko s křivkami. Klidně si pořiďte levnější i dražší kousky do svého šatníku a opatrně je zkuste kombinovat. Ve finále si uvědomíte, že není potřeba se obávat svého věku, nýbrž vhodného kombinování barev. Klidně si můžete obléci kostýmek, ale i rifle, sako a jednoduché baleríny béžové barvy. Nikdo neřekl, že šatník čtyřiceti a padesátiletých žen nemůže hýřit barevností. Čemu se však vyhnout, jsou květinové a vícebarevné oděvy. Umírněné barvy umožní vypadat stylově v každém věku.

Obrázek: pixabay.com