Tento cizí předmět u dveří dělá z vašeho domova terč pro zloděje. Policie varuje celé Česko

Fotografie: Depositphotos

Bezpečnostní systémy se vyvíjí, u zlodějů však mnoho postupů zůstává beze změny. Je to hlavně proto, že se nemění lidské návyky, tudíž lupiči pracují se stále stejnými mechanismy.

Hodně vlastníků domů se často ptá, jestli existují nějaká znamení toho, že jejich dům bude vykraden. Značkují si zloději nějak domy, které pozorují a tipují? Dobrou i špatnou zprávou je, že ano, tato znamení lze rozeznat a zařídit se podle toho. Trápí to hodně lidí ve městech, hlavně ty, který přebývají spíš na samotě. Takové domácnosti jsou zranitelnější a to dokonce i přes den. Z některých vykradení totiž doslova mrazí, jak snadno byla provedena. Sousedé či náhodní chodci i pomáhali.

Jednoduchý trik s páskou

Každé léto se lidé navzájem varují před jedním zlozvykem. Konkrétně zřetelným oznamováním dovolené na Facebooku a dalších sociálních sítích. Lupiči mohou tato místa velmi snadno monitorovat, hlavně Instagram a další. Díky tomu se nemusí moc snažit, aby zjistili, kdy budete delší dobu pryč. Podle irských novin se také množí případy použití lepicí pásky v zámku, kterým zjišťují aktivitu dveří. Kousku izolepy přes klíčovou dírku si ani nevšimnete, upozornil na ni OnlineNytt.

Dáváte tak vědět, jestli v domě je nebo není nějaký provoz. Nepochybně si jí všimnete, když budete dávat pozor, hlavně starší lidé ji však snadno přehlédnou. Pásku není problém zkontrolovat i zdálky, takže lupiči vědí, jaká je situace. Podobně jako třeba mince na rohožce či další nástroje. O těch jsme na SvětuKreativity už psali víckrát. Faktem je, že k vyloupení domu nepotřebují moc času.

Jaká opatření?

Asi nejjednodušší obranou je požádat souseda či kamaráda, aby domácnost nějak pravidelně kontroloval. Potvrzuje to i BydlímeBezpečně, upozorňuje na poštu. V dnešní době inzerce a reklamních novin se opuštěná schránka snadno pozná podle čouhajících prospektů. A to je vidět i přes ulici nebo z vedlejšího domu. Pozorný soused si tak může všimnout i právě oné lepenky, sušenky na rohožce nebo dalších znamení. Šikovným trikem jsou i lampičky a světla.

Muž si chtěl z bankomatu vybrat peníze. Zahlédl však malý detail, díky kterému se vyhnul podvodu

lepicí páska kobercová
Fotografie: Pixabay

Konkrétně lampy, které se budou rozsvěcet v určitém časovém intervalu, což vytváří dojem života a pohybu uvnitř domu. Není od věci nastavit více spínačů různě, aby nebyl jasně čitelný vzorec. Solidní komplikací hlavně v zimních časech jsou vstupní světla s pohybovým čidlem. Pokud se bude někdo dobývat do zámku, nechce kolem světlo. Pamatujte, že odhodlanému lupiči ve vstupu nikdy nezabráníte úplně. Lze ho jen zdržet a maximálně otrávit.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]