Žije s vámi v domácnosti nějaký čtyřnohý mazlíček? Pokud je to snad kočka, tak máte dle vědců v mnoha ohledech vyhráno. Její působení na člověka je prý podle nejnovějších zjištění obzvlášť pozitivní. Péče o kočku je všeobecně poměrně nenáročná. Jedná se zkrátka o velmi individualistické stvoření, které je schopno si mnoho věcí obstarat samo. Samozřejmá je ale základní péče, jako je poskytnutí kvalitního krmiva, vytvoření hygienického zázemí a pravidelná očista kočky, včetně návštěvy veterináře, v případě potřeby.
V čem kočka na člověka příznivě působí?
Dle studií kočky vyzařují určité energie, které mohou pomoci k správnému fungování vnitřních orgánů jejich chovatele. Kočky u vás prý budou sedět tak dlouho, než se celý proces hojení nedokončí. Pakliže tedy vaše kočka ráda spí v posteli s vámi, můžete se evidentně cítit lépe než ostatní, kteří doma kočky nemají.
Kočky také pomáhají udržovat náš nervový systém v pořádku. Mají uklidňující účinky na lidskou psychiku. Některé americké průzkumy zjistily, že kočky mohou preventivně působit i co se týká vzniku infarktů a srdečních nemocí.
Kočka posílí kosti a zlepší paměť
Když budete svou kočku pravidelně hladit, můžete tím prospět dle výzkumů i svým kostem, budou údajně zdravější a pevnější, také pohlazení tohoto čtyřnohého miláčka zlepšuje paměť, kočka tedy může být dokonalým společníkem hlavně starších lidí, kteří mají s pamětí potíže.
Odlišné účinky u samic a samců koček
Obecně se prokázalo, že největší hojivé a uklidňující účinky mají samice koček. Kocouři zase pozitivně působí u lidí, kteří mají revmatické potíže, nebo nemocné a bolavé klouby. Důležitý je i barva kočky. Myslíte si snad, že černá kočka opravdu přináší smůlu? Vědci tuto tezi vyvrací s tím, že černé kočky mají právě naopak schopnost pohlcovat negativní energie, zlepšují trávení a snižují prý krevní tlak. Dejte černým kočkám tedy ještě šanci.
Fotografie: Pixabay