Muž projevil na svatbě svůj taneční talent a splnil si dětský sen, rozbalil to jako Michael Jackson

Fotografie: Armineaghayan / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Věk je jenom číslo – a platí to ve všech směrech. Pán si i ve svém vyšším věku zatancoval na svatbě, jako by mu bylo dvacet. Všechny uchvátil.

John Lawless Jr. odmala tíhl k tanci. Chodil na hodiny tance od svých čtyř let. Věnoval se hned několika tanečním stylům. Společenským, miloval tango, i latinskoamerickým. Nebál se ovšem ani moderních, styly Elvise Presleyho a Michaela Jacksona mu rozhodně nebyly cizí. Když mu ale bylo patnáct let, musel se vším skončit. Dal přednost škole a práci, na tančení však nezanevřel. Díky videím se nadále vzdělával, ale už pro něj existoval jenom jeden taneční vzor, Michael Jackson. Byl naprosto uchvácen jeho pohyby a snažil se je napodobovat.

Škola měla přednost

John pracoval pro americkou poštovní službu. Po škole dlouho nemohl najít práci, až se na něj nakonec usmálo štěstí. Na poště pracoval celý svůj život a našel si tam mnoho přátel. Ale ani tam nezapomněl na svou vášeň. Doma pravidelně tancoval, dokonce i se svou ženou a dětmi. Občas si pronajal taneční studio, kde si mohl zkoušet nové choreografie. Ani s přibývajícím věkem ho jeho láska k tanci neopustila. Pořád trénoval, i když už to nebylo tak jednoduché jako kdysi. Začal se ovšem soustředit na mírnější tance.

Se svou ženou tančil velmi rád waltz a slow fox. Neustále se v nich spolu zlepšovali a rádi je tančili i doma, jen tak v kuchyni. Pohyby Michaela Jacksona se pro něj stávaly čím dál tím těžší a těžší. V pozdějším věku už neměl klouby v tak dobré kondici. Při chůzi dokonce začal používat i hůl. A to převážně v parku, kam rád chodil na procházky. Jak na poštu přicházely pracovat mladší a mladší generace, býval čím dál tím častěji zván na jejich svatby. A na svatbách se od nepaměti tančí, a právě na jedné z nich se vrátil do svých mladých let.

Sny se plní v každém věku

Když měla jeho kolegyně svatbu, dostal, společně se svou manželkou, pozvánku. Oba se šli na její svatbu velmi rádi podívat, žena totiž byla velmi milá a laskavá. Pár spolu setrval až do pozdního odpoledne, kdy začal první tanec nevěsty a ženicha. Následně spolu začali tancovat i jejich příbuzní a přátelé. Ke konci už nehrála romantická hudba, ale popové hity. Včetně Michaela Jacksona, písnička Billie Jean. Na tu se John zvedl a všem ukázal, jak dokonale umí charakteristické taneční kroky Michaela Jacksona. Hosté byli nadšení.

Publikum jásalo a tleskalo do rytmu. Každý ho obdivoval za jeho talent. Jeden z hostů muže natočil a video umístil na internet. Samotný John tomu nemohl uvěřit. „Proboha, nemůžu uvěřit, že o mně byl napsán článek. Jsem naprosto šokován,“ řekl v rozhovoru pro GNN. Dalo by se říct, že si tímto i splnil svůj dětský sen stát se známým a uznávaným tanečníkem. Jak sám říká, sny se plní, i v šedesáti. Jeho manželka je na něj pyšná, že se konečně ukázal. Na konci dne, když už se hráli jen pomalé písničky, ji vyzval k tanci, jako kdysi před lety na jejich veselce.

Zdroj: Goodnewsnetwork

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]