Šťastlivec v loterii vyhrál v přepočtu 25 milionů korun poté, co ho ve frontě předběhl cizinec

Fotografie: Wil540 / Creative Commons / Attribution 3.0

Říká se, že trpělivost je ctnost. Kromě toho je také cennou vlastností, pokud jde o loterii. Tento muž měl opravdové štěstí. Takové, které vás potká jen jednou v životě.

Stephen Munoz Espinoza, 43letý Američan, poznal hodnotu trpělivosti poté, co vyhrál 1 milion dolarů (asi 25 milionů korun) poté, co se před něj u automatu na losy v místním supermarketu postavil cizinec. Místo toho, aby se rozčílil, raději si u pokladny koupil stírací los, který se ukázal jako výherní! „Místo toho, abych něco řekl, jsem se rozhodl, že si raději koupím los u pokladny,“ vysvětlil Munoz Espinoza.

Jaká je pravděpodobnost?

Protože měl za sebou náročný den, rozhodl se nekonfrontovat cizince, který ho ve frontě předběhl. „Byl konec dlouhého dne a já byl unavený,“ přiznal Munoz. Šťastný 43letý muž následně na náhodně zakoupeném losu vyhrál obrovskou sumu, zhruba 25 milionů korun. Maximální jackpot v této loterii činí okolo 600 milionů korun. I když si nevybral největší výhru, pro unaveného pracovníka to byla rozhodně slušná výplata.

Nemohu uvěřit, že jsem vyhrál

Jak uvedl deník New York Post, po dosažení výhry, která mu mohla změnit život, se Munoz vydal do centrály loterie v Tallahassee, aby si potvrdil, že skutečně vyhrál (můžeme se jen domnívat, že byl v pochopitelném šoku), a převzal si své peníze. Řekl, že peníze hodlá použít na koupi nového domu pro svou rodinu.

Ne každý výhra je šťastná

Ale zatímco pro většinu z nás je výhra v loterii splněným snem, pro některé lidi může být noční můrou. To se podle Jane Park stalo poté, co vyhrála 1 milion liber, když jí bylo pouhých 17 let, což byl v té době ve Velké Británii legální věk pro koupi losu. Nyní je jí 26 let a vysvětluje, že ji peníze nakonec učinily nešťastnou. V podstatě se z mladé sedmnáctileté dívky, která chodí každý den do práce, stala obrovskou celebritou, což pro ni znamenalo obtěžování ze strany tisku a naprostou ztrátu soukromí a starého života.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]