Srdeční šťáva z citronu a česneku: Snižuje hladinu cholesterolu a zlepšuje zdraví srdce! Objevili jsme sto let starý recept

Citron a česnek patří mezi nejsilnější přírodní léčiva, která dokážou podpořit zdraví vašeho srdce a pomoci vám snížit vysokou hladinu cholesterolu.

Šťáva z česneku a citronu patří mezi nejúčinnější směsi, které podporují lidské zdraví naprosto v každém směru. Přestože se tato kombinace nemusí zdát na první pohled zrovna nejchutnější, obě ingredience se natolik doplňují, že kromě prospěšných účinků také dohromady přináší skvělou svěží chuť. Podle zastánců lidové medicíny je však zvláště účinná pro zdraví srdce, ovšem přínosů nabízí mnohem více.

Přínosy šťávy z citronu a česneku

Citron i česnek mají zvláště příznivý vliv na vaše srdce, neboť účinně pomáhají snižovat hladinu nebezpečného cholesterolu, a tím i riziko ucpávání tepen. Kromě toho je však tato kombinace skvělý prostředek, jak detoxikovat své tělo od toxinů a volných radikálů, zlepšit zrak, stimulovat vylučování žluči, činnost trávicího systému a podpořit zdraví pokožky a proces hubnutí. Bát se nemusíte ani výrazných chutí obou ingrediencí – citron skvěle neutralizuje typickou chuť česneku a udělá šťávu svěží a chutnější.

Příprava léčivého nápoje

Pro přípravu léčivého nápoje budete potřebovat 1 litr vody (nejlépe co nejčistší – pramenitá nebo neperlivá voda dobré kvality), 30 stroužků česneku a 5 bio citronů. Jakmile získáte všechny ingredience, můžete se vrhnout do přípravy:

  • Oloupejte všechny stroužky česneku, citrony rozkrojte na čtvrtiny, oloupejte je a zbavte kůry a vše vložte do mixéru a rozmixujte na hladké pyré.
  • Hotové pyré přelijte do hrnce, přidejte 1 litr vody a směs přiveďte k varu – ovšem jen na krátkou dobu, abyste šťávu zbytečně nepřevařili.
  • Odstavte směs z ohně a nechte pyré pomalu vychladnout na pokojovou teplotu.
  • Jakmile bude pyré připravené, přelijte jej do skleněných nádob nebo lahví a uložte do chladničky. Konzistence nápoje by měla nyní připomínat husté kondenzované mléko.
Fotografie: Unsplash

Abyste získali co nejlepší přínosy, pijte půl šálku šťávy z citronu a česneku jednou denně 2 hodiny před nebo po hlavním jídle, a to v průběhu 3 týdnů po sobě. Poté si udělejte 7-8 denní přestávku a můžete proces opakovat. Před konzumací také nezapomeňte nápoj vždy pořádně protřepat.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]