Tajemství, jak se zbavit nepříjemné bolesti zad, spočívá v chodidlech. Jednoduché cviky vás rychle napraví

Fotografie: Pixabay

Lidské tělo je propojené víc, než jsme ochotni si připustit. Vše tak souvisí se vším. Chodidla mají v sobě reflexní body, které ovlivňují mnoho jiných orgánů i částí těla.

Málokdo ví, že při jakékoli fyzické aktivitě jsou Nejvíce vytíženou částí lidského těla právě chodidla. Správná péče o ně dokáže zmírnit mnoho fyzických i psychických obtíží. Mimo jiné i bolest zad. Funguje to na stejném principu jako známá akupunktura, ale tady používáme místo jehel tlak prstů, nebo podložky. Následujících cviky vám zlepší rovnováhu, posílí svaly na nohou a pomůžou předejít bolesti zad

Přitahování špiček vašich nohou

Tento cvik je skvělým způsobem, jak si zahřát svaly a uvolnit napětí v chodidlech. Postavte se, mírně pokrčte kolena, a v hlubokém předklonu se chyťte za špičky nohou a jemně je rukama přitahuje vzhůru. Pár vteřin vydržte a povolte. Toto cvičení opakujte desetkrát třikrát za den. Zpočátku bude dobře, když se postavíte do rohu pokoje. Zeď že dvou stran vás bude chránit před pádem v případě, že během cviku dojde ke ztrátě rovnováhy.

Fotografie: Pexels

Chození po špičkách

Nemusíte být zrovna primabalerína abyste toto cvičení zvládli. Jeho provedení je velmi jednoduché. Postavte se na špičky a po dobu 20 vteřin se pohybujte vpřed. Odpočiňte si 15 vteřin a opakujte chůzi po špičkách.

Fotografie: Freepik

Pokud chcete dosáhnout optimálních výsledků, provádějte toto dvakrát denně v sériích po pěti opakováních. Chůze po špičkách podporuje a posiluje svaly chodidel a vazy chodidel i kotníku.

Kroužení kotníkem

Bolest a přetížení zad bývají obvykle výsledkem omezené hybnosti kotníků. Stažené svaly a šlachy kotníků je důležité pravidelně procvičovat. Samotné provedení cviku není nic těžkého.

Lehnete si na podložku na záda a jednu nohu nataženou zvedněte co nejvíc nad hlavu. V této pozici začnete kroužit kotníkem na této noze ve směru hodinových ručiček a počítejte do deseti. Pak nohy vyměňte a zopakujte tentýž cvik s druhou nohou.

Fotografie: Pexels

Ohebné prsty na nohou

Toto cvičení vám kromě koordinace pohybů prstů vašich nohou zdokonalí a procvičí i nervy a trpělivost. Připravte si židli a před ní položte ručník. Posaďte se na židli a pokuste se o zvednutí ručníků ze země pomocí prstů jedné nohy. Budete překvapeni, jak dlouho to obvykle napoprvé trvá. Když se vám to povede, snažte se ručník udržet ve vzduchu alespoň pět vteřin a pak opakujte cvik pomocí druhé nohy.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]