Takový likér jste ještě nepili! Potřebujete jen smíchat vodku s citronem a zázraky se mohou začít dít

Jestliže máte blbý den, nikdy není pozdě na to ho spravit s trochou vodky a citronem. Vznikne vám tak dokonalý likér, na jehož chuť budete s láskou vzpomínat. 

Čekáte v blízké době nějakou důležitou návštěvu, nebo byste chtěli potěšit blízkou osobu ve vašem okolí originálním dárkem? Pak rozhodně vsaďte na tento domácí likér, který jen tak někde neseženete. Jeho příprava není vůbec nijak náročná a ingredience jsou naprosto běžné, moc za ně ani neutratíte. Tudíž ve výsledku získáte chutný nápoj, který bude vypadat exkluzivně. Ani nemusíte nikomu oznamovat, že vás vlastně skoro nic nestál.

Ingredience, které budete na přípravu potřebovat:

  • Vodka – 500 ml
  • Citron – 3 kusy
  • Voda – 1 sklenice
  • Cukr krystal – 1 sklenice

Citrony dejte do větší mísy a nalijte do ní vodu, přidejte trochu jedlé sody a nechejte ve vodě citrony na chvíli odmočit. Poté je očistěte houbičkou a osušte je papírovými utěrkami. Následně nastrouhejte citronovou kůru najemno, dávejte ovšem pozor, abyste do kůry nenastrouhali vnitřní bílou část.

Ta je totiž velice hořká a výslednou chuť by kazila. Rozkrojte citrony na poloviny a vymačkejte z nich šťávu. Nalijte šťávu do velké zavařovací sklenice a přidejte k ní nastrouhanou kůru a vodku. Zavřete sklenici víčkem a zabalte ji do dvou vrstev potravinářské fólie. Uchovávejte nádobu na tmavém a chladném místě po dobu 6 až 7 dnů.

Poté výslednou tekutinu přeceďte. Vodu smíchejte s cukrem do hrnce a přiveďte směs za stálého míchání k varu, čímž vytvoříte sirup. Ten následně nechejte vychladnout a nalijte ho do sklenice, ve které máte přecezenou směs. Důkladně ji promíchejte a likér máte hotový, skladujte ho v lednici. Dobrou chuť!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]