Takto vypadá pravý kuřecí vývar. Mnoho zeleniny, kuřecí skelety a dostatečně dlouhá doba vaření

Mnoho lidí už ani neví, jak by měl správný kuřecí vývar chutnat. Klasické polévky jsou nahrazovány polotovary, což je chyba. My se naučíme klasiku. A rozhodně není nijak složitá, čímž chceme říci, že není důvod používat polotovary a také různé práškové verze, bez kterých se mnoho lidí neobejde. Pokud chcete vědět, jak má chutnat pravý kuřecí vývar, ukážeme vám to. Buďte si jisti, že tak dobrý jste ještě nikdy nejedli.

Co budete potřebovat?

Bez správných ingrediencí se neobejdete. Pokud nemáte k dispozici kuřecí skelety, můžete alternativně použít třeba kuřecí křídla, stejně jako kuřecí krky a další části, které jsou určené spíše na polévku než jinou přípravu. Na kuřecí vývar je třeba mít:

  • 1 kuřecí skelet
  • 1 cibuli
  • ¼ celeru
  • 2 mrkve
  • 2 petržele
  • 1 svazek petrželové natě
  • 3 stroužky česneku
  • 5 kuliček celého pepře
  • 3 kuličky nového koření
  • 1 malé rajče

Nejprve připravte kuřecí maso

Jako první je třeba začít s kuřecím masem. Skelet nebo jednotlivé části důkladně omyjte, aby na nich nebyl ani kousek nečistot, které by jinak mohly kontaminovat polévku. Následně dejte kuře na plech a vložte do trouby vyhřáté na 250 stupňů, kde ho pečte zhruba 10 – 15 minut. Získá tmavší barvu, která se pozitivně podepíše i na vzhledu polévky. Potom ho přendejte do hrnce a nalijte k němu i šťávu, která z pekáče vytekla.

Nachystejte si také zeleninu

Vezměte mrkev, celer a petržel a důkladně ji oloupejte a potom omyjte a vložte do hrnce ke kuřeti. Dále je třeba důkladně omýt i veškeré další suroviny. I tady má čistota velmi důležitou roli. Na závěr už přidejte jenom nové koření a pepř a máte vše připraveno k založení kuřecího vývaru. Vše zalijte studenou vodou a to tak, aby byly všechny jednotlivé ingredience ponořeny. Následně můžete zapnout sporák a přivést k varu.

Nikam nespěchejte

Na počátku je vhodná vyšší teplota, aby se kuřecí vývar začal co nejdříve vařit. Když dosáhne požadované teploty, už můžete výkon sporáku snížit a nechat vodu jenom lehce probublávat. Je pravděpodobné, že maso pustí bílkovinu v podobě pěny. Tu lžící sbírejte, jinak by došlo k zakalení vaší polévky.

Slijte a je hotovo

Jak dlouho vařit? My doporučujeme alespoň 2 hodiny, aby došlo k dokonalému propojení chutí. Voda se bude postupně vypařovat a tak ji dolévejte. Na konci vaření slijte přes cedník a dostanete dokonalý čirý kuřecí vývar. A jak z něho připravit polévku? Dochuťte ho solí, nakrájejte do vývaru zeleninu která se v něm vařila a přidejte i kousky masa ze skeletů. Když chcete, zavařte také trochu nudlí a je hotovo. Garantujeme vám, že lepší kuřecí vývar jste nejedli.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]