Těchto 5 bylin pomáhá na vysoký tlak. Užívejte hloh, ibišek, jmelí, limetkový květ i řebříček

Zdravotní problém, který nás může přímo ohrožovat na životě. Takto nebezpečný vysoký tlak je. Jak ho snížit? Pomocí těchto bylin. Ty jasně ukazují, že přírodní cesta je mnohem lepší volbou, než užívání léků, které jsou plné chemie. Přírodní metody jsou nejenom velmi efektivní, ale také mají naprosté minimum vedlejších účinků. Jaké byliny jsou ty správné? Podívejte se na jejich výčet.

Proč jsou klasické léky špatné?

Než se podíváme na to, jakých 5 bylin je nejlepších na vysoký tlak, je třeba dotknout se také klasických léků. Z jakého důvodu mohou být rizikem? Je to především jejich chemické složení. To sice zaručí, že tlak bude klesat, ale nelze opomíjet to, že se mohou objevit jiné problémy. Nadměrné množství chemie do těla nepatří, jelikož se zde může ukládat a v budoucnu může poškodit i naše játra. Také nelze zapomínat na to, že každý lék na vysoký tlak má na svém příbalovém letáku uvedený opravdu velký výčet vedlejších účinků, které mohou negativně ovlivňovat fungování našeho těla. I proto řada lidí sáhne raději po přírodní metodě. A jaké byliny jsou ty pravé? Podívejte se.

Hloh

Velmi dobrá bylina, která je unikátní hlavně tím, že obsahuje silné antioxidační flavonoidy. Tedy látky, které napomáhají srdeční činnosti a také optimalizují průtok krve v těle. A to tak, že rozšiřují krevní cévy. Díky tomu v nich klesá tlak. Dále je tato bylina dobrým pomocníkem také při celkové ochraně cév. V několika studiích bylo prokázáno, že dlouhodobé užívání hlohu dokáže vysoký tlak velmi dobře optimalizovat.

Ibišek

Studie prováděná na mužích ve věku 30 – 65 let jasně prokázala, že ibišek dokáže výrazně snižovat vysoký tlak. Použití této byliny je přitom velmi jednoduché, jelikož stačí pravidelně pít ibiškový čaj. To stejné dělali i účastníci lékařského testu, kterým stačil pouze jeden jediný šálek denně. Kromě toho, že ibišek pomůže v optimalizaci krevního tlaku nelze zapomínat také na jeho obecné protizánětlivé vlastnosti.

Limetkový květ

Většina lidí zná pouze limety. Je však nutno říci, že i limetkový květ je něco, co dokáže pomoci lidskému zdraví. Je obecně známo, že pomáhá při psychických problémech, jako je třeba úzkost. Dále nelze opomíjet také vysoký obsah flavonoidů, které se následně pozitivně podepisují na optimalizaci krevního tlaku. Tím ale přednosti limetkového květu nekončí. Dalším pozitivem je celková schopnost mírnit různé záněty, stejně jako nelze zapomenout na to, že může být využitý i jako sedativum.

Jmelí

Znáte ho jenom jako vánoční dekoraci? Je třeba dodat, že může být dobrým pomocníkem i na vysoký tlak. A to není jediná pozitivní vlastnost, které jmelí má. Dále je třeba připomenout i to, že pomáhá při kardiovaskulárních onemocněních. Ani to není všechno, protože další pozitivní vlastností je fakt, že jmelí dokáže efektivně snižovat hladinu krevního cukru.

Řebříček

I ten má celkem velkou sílu, kterou mu dodávají již několikrát zmíněné látky označované jako flavonoidy. Právě díky jejich působení dochází k tomu, že je vysoký tlak optimalizován. Samozřejmě i tady je důležitá pravidelnost jeho užívání. Opět ale nejde o jedinou pozitivní vlastnost, kterou řebříček má. Pokud se máme podívat na všechny, nelze zapomínat na to, že prospívá střevům a tak výrazně napomáhá lepšímu trávení. Jeho užívání je také velmi doporučováno ženám, protože pomáhá uvolňovat svaly v děloze.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]