Tento dům z kontejneru mu závidí i lidé, kteří mají bydlení za miliony

Bydlení celkově zdražuje. Česká republika není výjimkou, právě naopak je zde zdražování bytů na svém vrcholu. Pokud uvažujete o koupi bytu a nemáte velké prostředky, dům z kontejneru vám může problém vyřešit. Právě pro rostoucí ceny lidé hledají možnosti, jak bydlet levněji a jak postavit alternativní domek za příznivou cenu, ale zároveň neslevit z kvality a ze svých požadavků na komfortní bydlení.

Z kontejneru a přesto luxusní

Zpočátku se může každému zdát divné žit v kovovém domě. Většina lidí si představí především značné nepohodlí a podmínky podobné vojenským kasárnám. Opak je však pravdou. Kovové domy lze velice snadno proměnit na pohodlný a luxusní domov. Tento projekt s úžasným zpracováním je toho důkazem. Byl postaven v Kostarice, má 15 metrů čtverečních a jedná se o naprosto luxusní stavbu vytvořenou z úložného kontejneru. Co je k takovému bydlení zapotřebí?

  • Méně financí, než na koupi zděného domu
  • Hodně času pro jeho postavení, ne však více než u klasického bydlení
  • Velkou dávku kreativity
  • A především odhodlání se pustit do projektu

Pojďte se na jedinečný byt podívat

Ačkoliv je na domě vidět, že je postavený z plechových částí, vůbec mu to neubírá na atraktivním vzhledu. Stále se jedná o moderní stavbu. Svůj podíl na tom mají zejména prvky jako tvary okem, prosklený vchod se stříškou proti dešti, okolní zahrada a především horní terasa, která je skvělým místem pro relaxaci. Nahoru vedou schody zvenčí, aby nezabíraly zbytečně mnoho prostoru v interiéru. Celá terasa je na rozdíl od bílého domu v barvě dřeva. Dřevěný je pak také interiér, který je členěný do více místností. Nechybí samostatná kuchyně s linkou nebo koupelna s krásným vybavením. V bytě najdete celou řadu prostorových úspor, jako jsou postele nad sebou, rohové police nebo sklápěcí nábytek. Vše ale působí velice dobře a útulně. Za nízkou cenu je to ten nejlépe vypadající dům, jaký si můžete přát.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]