Tento recept na květák je novinkou. Obaluje se do mletého masa a anglické slaniny

Nechcete vařit květákový mozeček, ani smaženou verzi? Tak se podívejte na tento zcela unikátní recept na květák. Jistě ho neznáte. Stačí se podívat na vzhled výsledku a také na jednotlivé ingredience a musí vám být jasné, že něco podobného jste ještě nezkusili. Vyzkoušení však doporučíme, jelikož až ochutnáte tuto netradiční pochoutku, budete ji milovat. A co teprve až zjistíte, že příprava není nic složitého.

Jaké ingredience budete potřebovat?

Tento recept na květák rozhodně nemá žádné složité ani nedostupné ingredience. Naopak vás překvapí to, jak je jednoduchý. Na dokonalý výsledek bude stačit jenom pár věcí. A to konkrétně tyto:

  • Květák
  • Mleté maso
  • Slanina
  • Sůl, pepř a další koření

Začněte uvařením květáku

Jste zvyklí na to, že květák nejprve rozporcujete na růžičky a ty potom vaříte samostatně? V tomto případě ti nedělejte. Tento recept na květák je unikátní v tom, že se vaří celý. Vložte ho do hrnce a dejte ho vařit tak, aby trochu změkl, ale stále si zachoval určitou tvrdost. Dokončení totiž proběhne v troubě. Když je uvařený, můžete ho nechat vystydnout, nebo ho prudce ochlaďte ledovou vodou a potom můžete pokračovat.

Připravte mleté maso

Mezi tím, co se vám květák vaří se můžete pustit do přípravy mletého masa. To jenom důkladně promačkáte a samozřejmě ho dochutíte solí, pepřem a případně i dalšími druhy koření. Může to být třeba medvědí česnek, klasický česnek, nebo řada takových druhů, které vám chutnají. Když je maso hotové, můžete začít s tvorbou.

Květák je třeba obalit

Nejprve vezměte jednotlivé látky slaniny, které položte na talíř tak, aby vycházely ze středu a napodobovaly vzhled květu. Snažte se o tom, aby mezi sebou neměly mezery. Pokud už, tak co nejmenší. Následně vezměte květák, který důkladně ze všech stran obalíte ve směsi mletého masa. Vrstva by měla být tlustá minimálně centimetr. Potom už tuto květákovo-masovou kouli položte do středu slaninového talíře a kousky slaniny vše překryjte. Vznikne tak slaninová koule, která by měla zamířit do trouby.

Vložte do trouby a upečte

Položte svůj květák obalený v mase a ve slanině na plech s pečicím papírem. Potom vložte do trouby vyhřáté na 180 stupňů Celsia. Jelikož může být každý květák jinak velký, nelze přesně říci přesnou dobu pečení. Ideální stav je ten, když je slanina na povrchu krásně upečená a křupavá. V tu chvíli květák vyndejte, vezměte nůž a začněte porcovat. Až tento recept na květák ochutnáte, buďte si jisti tím, že ho musíte milovat.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]