Tito rodiče byli velkou senzací. Narodila se jim šesterčata. A to navíc výhradně jenom dívky. Doslova jim to změnilo život. Za 30 let se rozhodli, že se ohlédnou do minulosti. Toto vás musí uchvátit

Že se někomu narodí jedno dítě, to je zcela běžné. Pokud se někomu narodí dvě, je to ještě v normě. Když se narodí trojčata, už to budí určitou pozornost. Ale co ve chvíli, kdy se narodí šesterčata? To už je skutečný unikát, který budí pozornost. A přesně to se v osmdesátých letech stalo tomuto páru.

Žena porodila 6 dětí. A vše byly jenom dívky

Byly to vlastně hned dva unikáty. Tím prvním byl fakt, že se ženě narodilo celkem 6 dětí. Druhým unikátem bylo to, že se jí narodily výhradně jenom dívky. Žádný chlapec. To jasně budilo pozornost. A to nejenom  laické veřejnosti, ale budilo to pozornost také lékařů. Bylo jasné, že život tohoto páru se změnil ze dne na den. Oba rodiče svou roli přijali a snažili se vychovávat své dcery jak nejlépe to půjde. A že to nebyl žádný med.

Mnoho lidí se pídilo po tom, jak je možné, že se ženě narodilo 6 dětí. Bylo to dáno hlavně tím, že se s mužem pokoušela otěhotnět, ale nešlo to. A tak zkusila hormonální léčbu a také umělé oplodnění. Vlivem této kombinace došlo k tomu, že se narodilo podstatně více dětí, než je běžné. Oba to však přijali jako dar, nikoliv jako trest.

Několik let po narození už byli běžnou rodinou

Hned jak se šesterčata narodila měla kolem sebe velkou publicitu. Stalo se tak v roce 1983 a možná jste o nich slyšeli i vy. Tato sláva trvala pár let. Až postupně utichala, což rodina samozřejmě uvítala. A to z důvodu, že mohla konečně začít žít běžný a plnohodnotný život. Tím, že se na ně postupně zapomnělo, nikdo nevěděl, jak se rodině daří a co jejich dcery dělají. I proto byl velký návrat jejich publicity více než žádaný. Pojďte se podívat na to, jak žijí po více než 30 letech.

Snaha o individuální výchovu

Když se narodí dvojčata nebo trojčata, mají rodiče tendenci oblékat je stejně a snažit se i o stejnou výchovu a rozvoj. Zde se však rodiče rozhodli jít mnohem lepší cestou. Už po pár měsících poznali, že každý ze sester je jiná. A tak jim nebránili v jejich realizaci a přizpůsobili tomu i výchovu. Hannah, Ruth, Luci, Kate, Jennie a Sarah tak byla každý jiná a rozhodně dívky nenosily ani stejné oblečení. Tedy pokud pomineme školní uniformy, které byly povinné.

Všechny se osamostatnily

Samozřejmostí je, že se dívky dříve nebo později osamostatnily. Sice jako malé bydleli ve velkém domě s rodiči, ale bylo jasné, že zde nezůstanou na vždy. Stále však cítí ke svým rodičům lásku a tak většina z nich, tedy všechny kromě Hannah žijí stále v dojezdové vzdálenosti. Zatím jsou až na Sarah všechny bezdětné, ale nutno říci, že většina z nich už rodinu plánuje. A to znamená, že se jejich rodiče už velmi těší na to, až budou mít dvojčata.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]