Toto obří vejce je hříčkou přírody. Skrývalo druhé, mnohem menší

Měl to být den jako každý jiný. Farmář sbíral vajíčka když si všiml jednoho, které bylo úplně jiné. bylo to obří vejce, které ho začalo zajímat. Nic takového totiž nikdy dříve neviděl a tak byl velmi překvapený. Oproti klasickému vejci mělo až dvojnásobnou velikost. Když si ho prohlédl tak zjistil, že se skutečně jedná o vejce slepičí a nemohlo dojít k tomu, že mu někdo z důvodu žertu do kurníku podstrčil nějaké jiné.

Svůj nález se rozhodl zveřejnit

Chová slepice celý život a takové obří vejce ještě nikdy neviděl. A tak se rozhodl svůj nález nafotit a také zveřejnit. Byl přesvědčený o tom že takové obří vejce nevidělo mnoho lidí. A měl pravdu. příspěvek se rychle šířil na sociálních sítích a budil velký údiv. Ale také zvědavost. Mnoho lidí zajímalo, co se může skrývat uvnitř. Pravdou je, že to zajímalo i samotného farmáře.

Rozhodl se že vejce rozbije

Není pravděpodobné, že by se z něho něco vylíhlo, a tak se muž rozhodl podívat, co takové vejce ukrývá. Stejně jako celá řada jiných lidí, i on si myslel že to nebude nic až tak zvláštního. Že to bude jenom bílek a žloutek. Pouze bude obojího podstatně více. Když toto obří vejce rozklepl, byl naprosto v šoku. Sice měl pravdu, ale jenom částečně.

Co se ve vajíčku ukrývalo?

Když muž nakřápl skořápku aby se dostal k obsahu, nemohl uvěřit svým očím. Z vajíčka začal vytékat bílek a potom se z něho dostal i žloutek. Vejce bylo však stále celkem těžké a něco v něm zůstávalo. Muž se proto rozhodla skořápku úplně rozlomit a dostat z vajíčka vše co v něm bylo skryto. V tu chvíli byl šokován. na stůl se totiž vykutálelo vejce běžných rozměrů. V tu chvíli bylo jasné proč bylo to původní tak velké. Šlo o vajíčko 2v1. To je poměrně zajímavá anomálie, která samozřejmě není příliš běžná, ale stát se může.

Vědci mají vysvětlení

O této hříčce přírody se píše také v několika vědeckých publikacích.Jde o unikátní biologický jev který se může výjimečně objevit jako porucha u některých slepic. Dojde k tomu že vejce které má být sneseno se vrací zpět a kolem něho se vytvoří vajíčko nové. Až to je následně sneseno. Proto jde o vejce 2v1.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]