Tvoření z kolíčků na prádlo pro dlouhé (pod)zimní večery

Kolíčky na prádlo zná úplně každý. Žádná hospodyňka by se bez nich při věšení prádla neobešla. Vyrábí se v nejrůznějších provedeních, barevných odstínech a liší se i použitým materiálem. Klasiku ale stále zastávají dřevěné kolíčky. Určitě i vy je doma máte a běžně je používáte. Vezměte si jeden kolíček do ruky a pořádně si ho prohlédněte. Co vidíte? Někdo vidí jen obyčejnou pomůcku nezbytnou k věšení prádla, ovšem kreativněji založené dušičky už ví, že se kolíčky na prádlo dají využít i jiným způsobem. A jak jinak než kreativně!

Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady…

Vánoce se kvapem blíží. Jsou to nejkrásnější svátky v roce plné pohody a lásky, kdy se schází celá rodina a všichni by na sebe měli být hodní. K Vánocům neodmyslitelně patří vánoční stromeček. Zdobení stromečku je dlouholetá tradice, bez které by Vánoce zkrátka nebyly Vánoce. A nyní přichází na scénu ony zmiňované kolíčky na prádlo. Pokud nějaké doma máte a nebudou vám scházet, použijte je k výrobě zajímavých ozdobiček, které si pak můžete na stromeček zavěsit či jakkoli připevnit.

Originální květináč

Kolíčky na prádlo můžete využít i k výrobě zajímavého a zároveň originálního květináče pro vaše rostliny. Výroba je velice jednoduchá a žádné speciální pomůcky ani vysokou dávku zručnosti k tomu opravdu nepotřebujete. Bohatě si vystačíte s kolíčky a plechovkou. A jak postupovat při výrobě? Budete-li mít nižší plechovkunapříklad od tuňáka či masových směsí – nemusíte ji už nijak zmenšovat, ale pokud malou neseženete, budete ji muset zkrátit. Následně na ni kolíčky jednoduše nasaďte, jako když věšíte prádlo. Budete-li chtít, můžete kolíčky ve finále ještě různě pomalovat nebo na ně něco nalepit. Zkrátka – dle libosti.

…a ještě jeden tip na Vánoce

Máte-li děti, jistě jim každý rok pořizujete adventní kalendář. I v tomto případě se jedná o jednu z nezbytných součástí, bez kterých by vánoční svátky nebyly kompletní. Pokud chcete děti překvapit, nekupujte letos klasické čokoládové adventní kalendáře. To ale neznamená, že děti o tento druh odpočítávání posledních dnů do Štědrého dne musíte připravit! Naopak – vyrobte jim sami, nebo klidně i společně originální adventní kalendář. A jak na to? Připravte si dřevěné prkno, dvanáct kolíčků, barvy,provázky, stužky a lepidlo. Kolíčky můžete nechat tak jak jsou, nebo je různě barevně ozdobit, což bude především pro děti velká zábava. Následně je přilepte ke dřevěnému prknu. Nad každý kolíček samo sebou náleží číslo od 1 do 24. To můžete namalovat, natisknout – jak chcete. A pak už jen zbývá dodat dobrůtky, které můžete dětem balit do maličkých papírových balíčků.

Fotografie publikována se svolením Theeradech Sanin Photography/FreeDigitalPhotos.net

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]