Tyto hračky z Kinder vajíček rozhodně nevyhazujte. Následující figurky se prodávají i za 2 500 Kč

Fotografie: Depositphotos

Podle nejnovějších informací se zdá, že vlastnit určité typy figurek z oblíbené sladkosti, jako jsou trpaslíci nebo dinosauři, se může obzvláště vyplatit.

Kinder vajíčko, známé také jako Kinder Surprise, je populární čokoládové vajíčko vyráběné společností Ferrero. Vnější slupka je vyrobena z mléčné čokolády, zatímco vnitřní vrstva je z čokolády bílé. Uvnitř každého vajíčka je malá plastová kapsle obsahující hračku, která je často sběratelským předmětem.

Může se jednat o papírové puzzle, ale i vzácnou hračku

Hračkou uvnitř Kinder vajíčka může být jednoduchá figurka nebo skládačka a mnohdy se jedná o část sériové edice, která může být zaměřená na různá témata, jako jsou zvířata, vozidla, postavy z filmů a mnoho dalších. Podle webu TWN jsou tato vajíčka oblíbená nejen mezi dětmi pro zábavný prvek překvapení a hračku, ale také mezi dospělými sběrateli, kteří se snaží shromáždit určité série těchto hraček.

Díky jejich oblibě a sběratelské hodnotě některých starších a vzácnějších figurek se Kinder vajíčka stala předmětem zájmu na trzích, kde mohou některé vysoce ceněné kusy opravdu překvapit svou hodnotou. Je třeba podotknout, že ne všechny staré či vzácné figurky dosahují milionových částek, ale některé starší kusy mohou být prodány již od 100 eur (asi 2 500 Kč). Vzácné figurky můžete najít například na webu Pinterest.

Tyto staré knihy rozhodně nevyhazujte. Za první vydání platí nadšení sběratelé i miliony Kč

Vzácné jsou nejen samotné hračky

Málokoho by napadlo, že důležité je také uchovávat originální návody k použití, které bývají součástí balení vajíček. Tyto dokumenty mohou výrazně zvýšit tržní hodnotu sbírky. Figurky z období 80. a 90. let se na jednom z největších německých online tržišť prodávají za sumy přesahující 12 000 eur, což v přepočtu činí více než 4,5 milionu českých korun.

Pokud jste sběratelem a vlastníte kompletní kolekce z určité série, můžete za ně získat sumy dosahující až šestimístných částek v eurech. Pokud tedy máte doma malé děti, bylo by dobré se podívat mezi jejich hračky, jestli nevlastníte opravdový unikát. Pokud vás zajímají také další vzácné hračky z Kinder vajíčka, informovali jsme o nich v nedávném článku na webu SvětKreativity.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*