Ubrusy a jiný bytový textil – zahalte svůj domov do barev

Dnes je možné vybírat z nepřeberného množství bytového textilu. Ať už jsou to ubrusy, závěsy, koberečky, ručníky, polštářky, přehozy a další pomocníci. Tak jako se každý z nás velmi rád obléká do stylového oblečení i domácnost si zaslouží trochu naši pozornosti. Právě bytový textil dokáže s interiérem doslova divy.

Představte si, že se vrátíte po náročném dni utahaní z práce a bez energie. To, co vás jistě opět postaví na nohy, není pouze šálek dobré kávy, ale osvěžující sprcha, kdy se následně zabalíte do měkkého ručníku a položíte na postel, kde vás do své náruče už zve příjemně hebké povlečení. Mnohdy stačí 15 až 20 minut relaxace a opět můžeme fungovat. Ideální by ještě bylo, kdybyste měli doma ubrousek, který se sám prostírá. To už by byla ovšem krásná pohádka, nikoliv realita.

Měkoučké ručníky – pohodlí na dosah

Nicméně svou vlastní realitu vám mohou zpříjemnit měkoučké ručníky, hebké povlečení, závěsy, které po zatažení zprostředkují soukromí, polštářek na který položíte u sledování televize unavenou hlavu a další bytový textil. Prostírající ubrousek sice nemáme, ale rozhodně nepodceňujte důležitou úlohu ubrusů. Ty by neměly chybět v žádné domácnosti.

Ubrusy jsou stále IN

Myslíte si, že už nejsou ubrusy v módě? To je velký omyl. Každý stůl by měl zdobit nějaký ubrus, dle vlastního výběru. Nemusí být nutně přes celý stůl, postačí klidně barevný běhoun, který rozzáří stůl a zve k hostině. Ano – jídlo si budete muset skutečně připravit sami. Ale takový ubrus má své plusy. Které to jsou?

Máte-li poněkud starší stůl, kde jsou již patrná jeho léta používání (škrábance a různé fleky) díky ubrusu ho můžete nadále používat, aniž by rušil pěkný dojem. Každá správná hospodyňka krášlí jídelní stůl ubrusem. Ať už jej používá jako okrasu nebo z praktických důvodů. Využijete je v kuchyních, obývacích pokojích, kancelářích a zkrátka všude tam, kde je potřeba. Jejich funkci oceníte především při slavnostních příležitostech, jako jsou různé svátky, svatby, hostiny a oslavy. Nepotrpíte-li si na jejich praní a žehlení, existují dnes ubrusy umývatelné či dokonce papírové – jednorázové. Vše v různých barvách a vzorech, které přizpůsobíte vašemu interiéru.