Umíte porozumět druhým? Empatie je ovlivněna znamením zvěrokruhu

Fotografie: Freepik

Schopnost vcítit se do pocitů druhých a umět se na svět podívat jejich očima, tedy empatie, patří k důležitým vlastnostem, díky nimž můžeme udržovat kvalitní vztahy s lidmi v našem okolí. Spousta z nás si myslí, že empatií oplývá. Na druhou stranu společnost trápí tolik nedorozumění a mezilidské vztahy jsou často tak těžkopádné, že se zřejmě spousta z nás za empatické považuje mylně.

Co tedy pravá empatie obnáší?

  • citlivost
  • poslouchání vlastní intuice
  • emotivní povaha
  • schopnost naslouchat a odhadnout ostatní

Empatická znamení zvěrokruhu

Šest znamení zvěrokruhu má podle astrologie vyšší předpoklady k empatii: lvi, býci, panny, váhy, ryby, raci. Štědří a vášniví lvi s oblibou pomáhají ostatním, jsou pozorní a laskaví. Býci, ačkoliv jsou často považováni za introvertní jedince, se také umějí vžít do pocitů ostatních lidí a naslouchat jim i v obtížných situacích. Říká se, že řešíte-li problém, je dobré mít po ruce býka. I panny udělají vše pro to, aby bližním pomohly, pokud vycítí, že je to potřeba.

Fotografie: Freepik

Znáte někoho, kdo se narodil ve znamení vah? Dost možná bude rozeným diplomatem, který ctí spravedlnost a udržuje harmonické vztahy. K empatickým znamením patří i ryby.

Jedná se o jedince citlivé, duchovně založené a schopné předvídat i nevyřčené pocity jejich blízkých. Velmi citliví raci nasávají emoce ze svého okolí a často se kvůli tomu mohou cítit velmi unaveně. Empatie je může dovést až k vyhoření.

Nic se nemá přehánět a empatie není výjimkou

Empatie není stoprocentně pozitivní a přínosnou vlastností. Rezonovat s tím, co cítí ostatní, nás může obohatit. Na druhou stranu, nebudeme-li naši empatii držet na uzdě, může se stát, že nás negativní emoce našeho okolí budou vyčerpávat a trápit. Empatičtí lidé si tak musejí dávat pozor na to, aby si zachovali alespoň částečný odstup a nenechali se emocemi druhých ovládat.

Fotografie: Freepik

Znamení nám mohou mnohé napovědět. Nicméně bychom neměli vsázet pouze na astrologii. Důležitou roli v míře empatie hraje i genetika a výchova. Bylo prokázáno, že se tato vlastnost nejvíce rozvíjí či je naopak nejvíce potlačována v prvních letech života.

Co říct závěrem? Empatie má zásadní vliv na harmonické vztahy. Je dobré ji rozvíjet, ale také je důležité naučit se s ní pracovat. Nezapomínejme na své pocity a nepřehlížejme své vlastní nitro.