Ženě byl diagnostikován Ewingův sarkom, a proto se rozhodla splnit si svůj sen

Fotografie: Depositphotos

Ewingův sarkom je zákeřný typ karcinomu, který napadá především kostru pánve a dolních končetin a často metastázuje do důležitých orgánů. Tato dívka proto uspěchala svatbu s milovaným mužem, aby s ním mohla strávit své poslední dny.

Závažné nemoci se nevyhýbají ani dětem a mladým lidem. Jednou z takových nemocí, jež napadá především uvedenou kategorii pacientů, je Ewingův sarkom – agresivní nádorové onemocnění, jehož léčba je velmi komplikovaná a dává jen nízkou naději na přežití.

Nemoc se obvykle projevuje bolestí kostí a otokem dolních končetin. Léčba nemoci je velmi náročná, kromě chemoterapie zahrnuje také chirurgický zásah do postižených míst a radioterapii.

Tato nemoc byla diagnostikována také Adarlele (česky Adéla) Ribasové z Brazílie v pouhých 26 letech. Po dvou letech léčby, která nepostupovala velmi úspěšně, se nakonec rozhodla splnit si svůj životní sen a provdat se za milovaného muže.

Fotografie: Freepik

Rozhodnutí vdát se

Přestože zprvu vypadala léčba sarkomu poměrně dobře, po dvou letech nezměněného stavu se nakonec Adarlele rozhodla, že nenechá nic náhodě. V té době již nějakou dobu vedla hluboký intimní vztah s Ruanem Pablem, s nímž se seznámila na sociálních sítích a který jí byl v průběhu léčby velikou oporou. Oba se shodli na tom, že není na co čekat, a tak se rozhodli se vzít.

Fotografie: Freepik

Svatební obřad

Obřad proběhl v kostele v malém brazilském městečku Porti Vitoria. Nevěsta byla k obřadu přivezena na invalidním vozíku, v jeho průběhu z něj však vstala a svůj manželský slib odříkala ve stoje.

Na svatbě se sešlo mnoho hostů, především rodinných příslušníků a přátel páru, pro všechny se jednalo o velmi nevšední až magický zážitek. Nevěsta po dlouhé době vypadala opravdu šťastně a spokojeně a na chvíli zapomněla na bolest, kterou jí její nemoc kontinuálně způsobovala.

Fotografie: Freepik

Tragický konec

Deset dnů po obřadu Adarlele nemoci podlehla. Pro všechny zúčastněné proto zůstává tento den jedním z nejdůležitějších v jejich životě, který je naplnil nadějí a skutečnou láskou. Obřad byl tak dojemný, že plakali prakticky všichni přítomní a pomohl jim smířit se s nadcházejícími smutnými dny, o nichž věděli, že brzy přijdou.

V současné době pozůstalí truchlí nad ztrátou milované osoby, útěchou je jim však skutečnost, že Adarlele si splnila svůj celoživotní sen a poslední dny prožila s osobou, jež ji milovala a byla jí do konce oporou.

Zdroj: UberAlles

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]