Unikátní šťáva snižuje bolesti kloubů a pomáhá při léčbě dny. Důležité je její správné složení

Fotografie: Freepik

Trpíte bolestmi kloubů a už nevíte, co s tím? A co zkusit domácí přírodní šťávu, která je bohatá na všelijaké vitamíny, a pomáhá opravdu zaručeně.

Naše klouby jsou neustále podrobovány zkouškám a je více než pravděpodobné, že budou ohroženy několika faktory. Vysoká hladina kyseliny močové může způsobit DNU, což je onemocnění kloubů, které postiženému způsobuje silnou bolest. Postihuje až 2% dospělých, většinou mužů.

Co je to kyselina močová

Kyselina močová je v těle znázorněna jako odpadní produkt vznikající při evakuaci purinů, které se nacházejí ve velkém množství v různých potravinách, jako jsou například krevety, hrách, sardinky, játra nebo třeba ančovičky.

Fotografie: Pexels

Existují potraviny s nízkým obsahem purinů, jako například káva, čaj, ovoce a zelenina. Čím více kyseliny močové je špatně vylučováno, tím vyšší je její rychlost a podporuje rozvoj určitých nemocí.

Některé příznaky DNY

Dna může být důsledkem nadměrného pití alkoholu, stravy složené z příliš velkého obsahu bílkovin z masa, stejně tak stresem. Rizikovým faktorem může být také menopauza, rodinná anamnéza nebo užívání určitých léků, jako jsou aspirin, a také obezita. Existuje přírodní lék s potravinami, které máte určitě po ruce a které vám pomohou zdravým a účinným způsobem zbavit se všech bolestí kloubů.

Složení a postup přípravy

Vložte všechny následující potraviny do mixéru a dobře je promíchejte. Konzumujte to každý den, před jídlem.

  • Citrón
  • Okurka
  • 5 cm zázvoru
  • Hrníček nakrájeného ananasu
  • Filtrovaná voda

Okurka

Okurka zabraňuje tvorbě ledvinových kamenů. Je bohatá na vodu, vitamíny a minerály a chrání ledviny. Pomáhá bojovat proti negativním účinkům kyseliny močové a zánětu v důsledku astmatu, artritidy nebo DNY. Kromě toho má okurka nízký obsah purinů.

Fotografie: Pexels

Zázvor

Pomáhá při detoxikaci těla a zmírňuje záněty. Používá se ve formě obkladů na úlevu od bolesti kloubů při léčbě DNY.

Ananas

Ananasová šťáva má protizánětlivé vlastnosti a pomáhá zmírnit bolest díky velkému množství bromelainu, který v sobě má. Tento enzym zabraňuje produkci prostaglandinů, které způsobují zánět.

Fotografie: Pexels

Citrón

Citrón bohatý na kyselinu askorbovou, což je vitamín C, pomáhá snižovat bolest kloubů. Toto ovoce obsahuje flavonoidy, které kromě toho, že jsou to antioxidanty, zabraňují také zánětu. Pomáhá snížit výskyt kyseliny močové v těle.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]