Ústní voda má celou řadu překvapivých využití, o kterých jste dosud nevěděli

Fotografie: Freepik

Ústní voda je pomocník při hygieně. Málokdo ale ví, že její použití je mnohem více všestranné. Budete překvapeni, na co všechno se může hodit a určitě si ji pořídíte i do své lékárničky.

Ústní voda je přípravek, který zná každý, kdo dbá o sovu dentální hygienu. Je to ideální doplněk pro každodenní péči o váš chrup. Má nesmírně pozitivní účinky nejen na naše zuby, ale také na stav našich dásní. V současné době je na trhu větší množství poddruhů tohoto produktu, vybere si proto každý. Volit můžeme mezi ústní vodou s příchutí máty, zázvoru, máty nebo zeleného čaje. Také je specializovaná řada zaměřená na citlivé zuby a nebo pro udržení světlého odstínu zubů.

Fotografie: Freepik

Nenahraditelné složení ústní vody

Její složení je jedinečné. Díky obsahu esenciálních olejů má antibakteriální účinky. Při jejím používání můžeme cítit příchuť eukalyptu a mentolu. Kromě minimalizace bakterií v našich ústech má ústní voda vliv také na tvorbu a hromadění zubního plaku. To má přímou spojitost se vznikem zánětu dásní, zubního kamene nebo přímo zubních kazů. Ideálním pomocníkem je také pro majitele rovnátek nebo zubních náhrad.

Fotografie: Freepik

U většiny ústních vod je hlavní složkou alkohol. I proto je její využití v domácnosti tak všestranné. Můžeme ji použít například při čištění naší toalety. Díky obsahuje alkoholu náš záchod dokonale vyčistí a vyleští, dodá mu ale také osvěžující vůni. Vyčistí nám i televizní nebo počítačovou obrazovku a to dokonce i od mastných otisků prstů.

Výborným pomocníkem v domácí lékárničce, ale také v kosmetice

Ústní vodu ale pro její osvěžující vlastnosti můžeme využít i jako deodorant. Jednoduše si stačí namočit vatový tamponek a tím si následně potřít oblast podpaží. Nejenže nám dodá příjemné osvěžení, také díky její aplikaci zmizí nepříjemný zápach. Pokud jsme se stali obětí nepříjemného komára, stačí jednoduše štípanec potřít malým množstvím ústní vody. Dojde tak ke snížení svědění, ale také k rychlejšímu hojení vzniklého otoku.

Fotografie: Freepik

Výborným pomocníkem je také v boji s houbami v oblasti našich nehtových lůžek. Stačí si každý den dopřát 30 minutovou koupel chodidel a naše nohy budou zcela zdravé a zbaveny nepříjemné mykózy.

Fotografie: Depositphotos

Pokud dlouhodobě bojujeme s lupy, můžeme také sáhnout po ústní vodě. Jednoduše ji vmasírujeme do pokožky hlavy a necháme chvíli působit. Budete překvapeni, protože výsledky se dostaví již během pár minut. Můžeme ji ale také smíchat s šamponem, pomůže nám odpudit nezvané parazity, jako jsou blechy a vši.

Zdroj: Expert Home Tips

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]