Ve věku pouhých 52 let zemřel jeden z nejtvrdších sportovců moderní doby

svíčky
Fotografie: Freepik

Skalní hokejoví fanoušci vědí, kdo je považován za jednoho z největších tvrďáků v historii. O to překvapivější a zdrcující je zpráva o jeho smrti.

Hokejový svět navždy opustila jedna z jeho největších legend a to ve věku pouhých 52 let. Smutná zpráva přišla ze zámoří, kde tento tvrďák několik let bojoval nejen s nepřízní osudu, ale i se svou zákeřnou nemocí. Tento muž se do hokejové historie zapsal jako jeden z největších tvrďáků, byl obávaným útočníkem, který nešel pro ránu daleko.

Na jednom ledě s Jaromírem Jágrem

Kanaďan Chris Simon se uměl nejen prát, ale také dával góly. V sezóně 1999/2000 zvládl v NHL svým protivníkům uštědřit neuvěřitelných 29 gólů, je tedy jasné, že jeho jméno je v hokejovém světě známé. Podle webu Espn se vyskytl na ledě s dresy světoznámých týmů, hrál například za týmy Colorada, Chicaga, Washingtonu, New York Rangers nebo Calgary, potkával se tak na ledě i s Jaromírem Jágrem.

V roce 1996 se dokonce zapsal do herní historie a to proto, že byl členem vítězného týmu Stanley Cupu. Za svou agresivitu byl ale také často trestán, jedná se totiž o jediného hráče NHL, který za svou kariéru dostal dva tresty na více než 25 zápasů. Jednou byl potrestán za úmyslné šlápnutí na nohu, následně se provinil tím, že sekl svého protihráče hokejkou do obličeje.

Bývalý hokejový reprezentant spáchal sebevraždu v pouhých 42 letech. Truchlí i jeho slavná partnerka

Po kariéře jej čekal ještě další složitý zápas

Po ukončení své kariéry se musel prát se závažnou diagnózou. Trpěl chronickou traumatickou encefalopatií, která se projevovala depresemi, velkými úzkostmi a nevyhnula se mu ani posttraumatická stresová porucha. Smutná zpráva se objevila i na sociálních sítích, podle blízké rodiny si Chris ve svém depresivním stavu sáhl na život.

V jeho špatnému psychickému stavu mu neprospělo ani to, že byl v osobním bankrotu a dluhy, které měl, nebyl schopný kvůli své nemoci splácet. Tato smutná zpráva zasáhla nejen jeho rodinu, ale i ostatní spoluhráče a hokejový svět. Nejedná se o jediného hokejistu, kterého po kariéře čekal krutý osud. O úmrtí hokejového reprezentanta z Běloruska jsme čtenáře deníku SvětKreativity také informovali.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]