Velmi efektivní hnojivo z droždí, díky kterému budou rajčata plodit jako nikdy předtím

Fotografie: Depositphotos

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak je možné, že rajčatové keříky vašeho souseda jsou plné plodů a vaše rajčatové keře sotva rostou? Pomůžeme vám vypěstovat více rajčat.

Domácí zelenina je nejlepší, jakou můžeme mít. Doma vypěstovaná rajčata jsou pochopitelně sladší a mnohem chutnější než ta kupovaná. Navíc si u nich můžeme být jisti tím, že na nich nejsou žádné chemikálie. Pokud je na ně samozřejmě sami nedáme. Stoprocentně však budou tato rajčata zdravější a sladší. Jak jich vypěstovat co nejvíce? Prozradíme vám to.

Fotografie: Freepik

Známe způsob, jak zvýšit množství rajčat

Připravte si třílitrovou nádobu a nalijte do ní 2, 6 litru nechlorované vody. Přidejte 100 gramů droždí zředěného v teplé vodě s polovinou sklenice cukru. Nádobu potom přikryjte gázou a odložte na teplé místo. Obsah byste měli alespoň občas promíchat. Živina pro rostliny bude připravená, až bude kvasná fermentace dokončená. Hotový roztok se pak musí zředit vodou. Nalijte jednu sklenici roztoku do deseti litrů vody a zalijte rajčata.

Fotografie: Freepik

Se zaléváním byste to neměli přehánět. Jeden rajčatový keř můžete zalít maximálně jedním litrem tekutiny naráz. Výživu navíc není nutné dávat nikterak často. Bohatě stačí rostliny zalít tímto roztokem třikrát během růstu. Mezitím zalévejte rajčata jako obvykle.

Rychle zjistíte, že tato přírodní směs velice dobře funguje. Díky tomu jsou rajčata nejen chutnější a výnosy bohatší. Keře jsou ale také mnohem zdravější. Nemají skvrny a vydrží i špatné počasí.

Rajčata budou plodit i na podzim

Díky speciální a přitom jednoduché zálivce vám rajčatové keře budou plodit i na podzim. Stejně jako tento roztok vám mohou pomoci krekry. Stačí je před zasazením rostlin smíchat s popelem a hnojit s nimi půdu. Do každé jamky, kam budete vysazovat rostliny, stačí přidat jednu hrst směsi. Pro získání dobré sklizně stojí za to obě tyto metody kombinovat. Ujišťujeme vás, že to opravdu skvěle funguje.

Fotografie: Freepik

K tomu, aby vám hnojivo udělalo nejlepší možnou službu, vám poradíme ještě jednu fintu. Rozdělte si hnojení do dvou polovin. První polovinu hnojiva dejte k rostlině ráno, dříve než vyjde sluníčko. To, že si přivstanete, přinese ovoce – v tomto případě rajská jablíčka. Druhou polovinu hnojiva naopak aplikujte až večer, až sluníčko zapadne. Zvýší se tak efekt. A ještě jeden tip na závěr – hnojivo můžete vyzkoušet i na jiné druhy zeleniny, třeba na okurky.

Zdroj: GardeningKnowHow