Velmi účinná domácí zálivka, která vrátí život umírajícím orchidejím. Na její přípravu stačí prostý česnek

Fotografie: Shutterstock

Pěstujete orchideje, ale v poslední době se jim nedaří? Není třeba zoufat, pomůžeme vám situaci zachránit a vrátit těmto nádherným rostlinkám jejich sílu a vitalitu. I velmi oslabená orchidej může být stále oživena. Co k tomu pomůže? Budete se divit, ale zázraky dokáže obyčejná česneková voda.

Jak si česnekovou vodu připravit?

Vložte 2 nasekané stroužky česneku do sklenice s 1 litrem čisté vody. Zavřete nádobu víčkem a nechejte odstát ideálně po dobu 24 hodin. Dostatečnou zásobu česnekové vody si připravte vždy na dva týdny dopředu. Jakmile máte roztok hotový, využijte jej k zalévání orchideje.

Jak na to? Do vnějšího květináče nalijte česnekovou vodu asi do dvou třetin obsahu nádoby a vyčkejte asi 15-20 minut. Po tuto dobu nechte orchidej stát v česnekové vodě, pak ji vyndejte, vodu slijte a orchidej vraťte na původní místo. Tento postup praktikujte každé dva týdny, doku nedojde ke zlepšení stavu květiny.

Fotografie: Freepik

Co ještě pomůže?

Orchideje jsou velmi vybíravé rostlinky, kterým je potřeba věnovat velmi specifickou péči. Potřebují vyvážený příjem světla a také vyžadují zvláštní systém zalévání.

Orchideje není třeba zalévat každý týden, ale pouze jedenkrát za dva týdny je potřeba nechat je řádně nasát vlhkost a poté je třeba vodu slít. Nejčastější chybou při pěstování orchidejí je právě to, že ji lidé přelévají, nebo ji nechávají stát ve vodě příliš dlouho.

Fotografie: Freepik

Rostlina může růst a prospívat v jakémkoliv pokoji, ale je třeba dobře zvážit její umístění. V pokoji, který je orientovaný na sever, je dobré ji dát přímo na okenní parapet, naopak v jižně nebo západně orientované místnosti by měla být spíše mimo dosah přímého slunečního záření.

Fotografie: Freepik

Květy, které vydrží

Pro dlouhé kvetení je potřeba rostlinu chránit před přímým slunečním zářením a snažíme se udržovat okolo ní také vyšší vzdušnou vlhkost. Při správné péči mohou květy vydržet klidně i měsíc či více.

Zdroj: Orchidfriends