Majitelé odvezli svého psa k veterináři. Ten byl z jejich požadavku natolik vyvedený z míry, že se okamžitě rozhodl jednat

Fotografie: Pixabay

Každý pejsek si zaslouží milujícího páníčka, který se o něj bude hezky starat. Najdou se však i chlupáči, které takové štěstí nemají, a je potřeba jim pomoct.

Pro pejska neexistuje nic horšího, než když jej jeho majitel nemiluje a nestará se o něj. Tato nešťastná situace potkala milou fenku jménem Holly. Její původní páníček zemřel a ona putovala různými rodinami. Shodou okolností se dostala k nejmenované rodině, která ji vlastně vůbec nechtěla a odmítala se o ni postarat.

Veterinář nemohl uvěřit svým uším

Jednoho dne se tedy všichni členové zmíněné rodiny rozhodli, že nebohou fenu vezmou na veterinární kliniku a tam ji nechají uspat. Jenže když tuto zprávu veterinář slyšel, nestačil se divit. I když byla Holly již v pokročilém věku (něco kolem 10 až 12 let), nemělo to výrazný vliv na její zdraví. Zeptal se tedy, proč její majitelé chtějí takovýto radikální zákrok.

Fotografie: Pixabay

Jejich odpověď jej velmi překvapila. Bylo mu řečeno, že je fena už nebaví, často se počůrává a na rozdíl od jejich dalších dvou psů ji nemají ani trochu rádi. Veterinář byl v údivu ještě víc, když si uvědomil, že ta krutá slova vyšla z úst malé holčičky. Veterinář rodině oznámil, že fenku odmítá utratit a že jí najde nový domov. Zavolal tedy ženě jménem Mellisa, která vedla domov pro staré opuštěné psy.

Fenka nakonec dostala zaslouženou lásku

I když neměla na dalšího pejska místo, přijela se na Holly podívat. Nemohla uvěřit tomu, jak někdo mohl opustit tak milé a nevinné stvoření. Rozhodla se tedy, že si ji odveze a postará se o ni. Po důkladnější prohlídce jí veterinář oznámil, že:

  • fena trpěla kvasinkovou infekcí, která nejspíš mohla za její pomočování,
  • byla také nejspíš napadená vlasovcem psím, který parazituje v jejím krevním oběhu,
  • a budou ji muset nechat vykastrovat.
Fotografie: Pixabay

Bylo pochopitelné, že fenka Mellise zpočátku nevěřila. Přeci jen si toho vytrpěla mnoho a obávala se, že se dostala na další místo, kde ji vůbec nechtějí. Za krátký čas jí ale došlo, že se nakonec dostala k milující a dobrosrdečné paničce, které nedělá problém se o ni starat a dát jí všechnu lásku, již tolik potřebuje.

Zdroj: Wamiz

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]