Mladý voják zemřel ve službě. Pro svou ženu a dceru ukryl velké překvapení

Fotografie: Depositphotos

Muž si nebyl jistý, kdy s touto prací přijde jeho poslední výdech, proto nechal ženě a dceři dopisy na rozloučenou.

Pracovat jako voják s sebou přináší jistá rizika, zejména pak hrozí, že vás nepřítel kdykoliv zabije. Všudypřítomná smrt donutila jednoho mladého muže zamyslet se nad tím, jak by se jeho rodině žilo, kdyby by tu nebyl. V tisíce kilometrů vzdálené krajině by si jeho poslední slova nikdo nevyslechl, proto je raději sepsal. Dopis však musel ukrýt tak, aby ho žena nenašla dříve, ale musela ho při vyklízení určitě vzít do ruky.

Fotografie: Unsplash

Jeden byl pro milovanou manželku

Dopisy voják napsal dva, přičemž první byl určen jeho ženě a druhý dceři. Aby se jeho poslední slova k oběma dostala, uložil je v počítači nadepsané jmény Emma a Kiley. Manželce v nich zesnulý poručík vzkazoval, že ji vždy neskutečně miloval, což jí nikdy nebyl schopen slovy vyjádřit. Kladl důraz na to, aby jeho žena zůstala silná a aby ani v těchto nelehkých chvílích ani na okamžik nepolevovala.

Fotografie: Unsplash

Podle slov v dopise bude muž na svou milovanou dohlížet z nebe a bude hlídat ji i jejich společnou dceru. I když tu pro ně teď nemůže být, zůstává s nimi nadále v myšlenkách, a bude tak žít dlouho jako jejich vzpomínky na něj. Voják svých rozhodnutí určitě nelituje a věří, že se stalo to, co mělo. Přes to, že se někomu může zdát jeho život krátký, díky své ženě ho prožil přesně tak, jak si přál.

Druhý dopis byl pro dceru

Po dočtení textu určeného jí otevřela manželka soubor, který nesl jméno jejich společné dcery. V něm muž dívce vysvětloval, že si ho nejspíš ani nebude pamatovat, ale i tak si přeje, aby věděla, že ji vždy miloval. Zároveň jí popisuje, jak pro něj bylo těžké opustit své jediné dítě, jemuž bylo teprve 9 měsíců. Jeho potřeba sloužit vlasti ho však nakonec dostala až do Afghánistánu, kde nakonec také položil život.

Fotografie: Unsplash

Mimo to se ji snažil povzbudit a podpořit její chuť k životu a dát jí sílu, pomocí níž by překonávala těžké zkoušky. Také zde zmínil to, že i on bude jedním z těch, kdo jí dodají energii na to, aby se se vším vypořádala. Psal jí, jak moc ji miluje, že ji nikdy neopustí a bude na ni neustále dohlížet z nebes. Toto jsou poslední slova milujícího otce k jeho téměř roční dceři, s níž se mohl vidět pouze tak krátce a neměl šanci se rozloučit.

Hlavně buďte šťastní

Manželka zesnulého vojáka se při čtení dopisů neubránila slzám a v tu chvíli si přála jediné, aby měla svého skvělého muže zpátky. Ten ji však na konci dopisu vyzýval k tomu, aby pokračovala životem dále bez něj. Nejdůležitější je pro něj prý to, že jeho manželka bude opět šťastná, ať už to pro ni znamená cokoliv. Moc dobře si přitom uvědomoval, jak těžký teď bude pro všechny návrat k normálu, věřil však, že všichni budou opět v pořádku.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]