Vyčistěte si varnou konvici těmito levnými a jednoduchými způsoby. Bude vypadat, jako byste ji právě přinesli z obchodu

Fotografie: Depositphotos

Díky dnešnímu článku se můžete jednoduše naučit vyčistit si varnou konvici. Nejlepší na tom je, že vše, co budete potřebovat, se nachází u vás doma.

Vodní kámen je bílý, křídový zbytek, který se ve varné konvici celkem jednoduše může nahromadit. Nejen, že vypadá nevzhledně, ale ovlivňuje také chuť vody. Takže tady máte zároveň i vysvětlení, proč je váš čaj poslední dobou trochu „divný“. Navíc se díky kameni konvice zahřívá déle, což snižuje její životnost a pokud se vznáší na hladině kávy, tak je to více než nevkusné. Čím častěji budete konvici od kamene čistit, tím lépe pro vás. 

Fotografie: Depositphotos

Čím tedy konvici čistit?

Možná to bude znít zvláštně, ale v tomto případě oceníte pomoc brambor. Konkrétně jejich slupek. Většina lidí má často jako přílohu právě brambory. Než jsou tepelně zpracovány, bývá zvykem je oloupat a jejich slupky končí pravidelně v koši. Většinou se se slupkami zachází jako s bezcenným odpadem. Málokoho by ale mohlo napadnout, že máte možnost je prakticky využít. Ukázalo se, že s nimi dost jednoduše můžete vyčistit varnou konvici.

Fotografie: Freepik

Jediné, co musíte udělat, je vložit slupky do konvice, zalít vodou a konvici zapnout. Tento proces opakujte dvakrát, vždy s novými slupkami. Pokud máte vodní kámen opravdu rozrostlý, můžete počet opakování navýšit dle vaší potřeby. Po tomto menším zákroku bude konvice vypadat jako nová. Navíc ušetříte za čistící prostředky, které byste jinak použili.

Další způsoby, které můžete vyzkoušet

Slupky od brambor nejsou jedinou surovinou, co vám může pomoci k vyčištění konvice. Můžete k tomu využít i jiné prostředky, které se běžně nacházejí ve vaší kuchyni. Například po jedlé sodě se bude konvice jen lesknout. Nalijte dovnitř malé množství vody a posypte jej dvěma lžičkami sody. Počkejte cca 15 minut a můžete konvici vydrhnout a opláchnout. Také coca cola, krom své lahodné chuti, může v tomto problému nabídnout pomocnou ruku. 

Fotografie: Freepik

Sklenici coly zřeďte alespoň 100 mililitry vody, nalijte směs do konvice a nechte jednou provařit. Následně opláchněte vodou. Použít můžete i šťávu z citronu. Nalijte cca 250 mililitrů do konvice a nechte působit okolo jedné hodiny. Nečistoty se snadno uvolní a vám bude stačit je vytřít hadříkem. Když zředíte prášek kyseliny citronové s vodou a necháte v konvici působit na tři hodiny, bude vám poté stačit ji jen provařit vodou a všechny nečistoty budou pryč. Je jen na vás, jaký prostředek si vyberete.

Zdroj: Tipsmake