Vyrábějí ho v ženských klášterech a jejich klouby jsou vždy zdravé. Tento léčivý nápoj s 5 složkami má cenu zlata

Jestliže trpíte na bolesti kloubů nebo třeba na zánětlivá onemocnění střev, není na škodu vyzkoušet přírodní léčbu. Třeba tento nápoj z ananasu a ovesných vloček. 

Člověk není nezranitelný tvor a každý má nějaké zdravotní problémy, které musí dříve či později začít řešit. Ovšem ještě předtím, než se vydáte k lékaři, si můžete zkusit pomoci i sami, z pohodlí domova. Udělejte si tento nápoj a pijte ho alespoň dva týdny, každý den před snídaní. Sami uvidíte, že se budete cítit mnohokrát lépe a možná se obejdete i bez chemie v lécích, které by vám byly jinak předepsány. Pokud ale budou problémy přetrvávat, tak neotálejte a lékaře přeci jen navštivte.

Ingredience, které budete na přípravu potřebovat:

  • Ananas – 1 středně velký kus
  • Ovesné vločky – 3 lžíce
  • Mletá skořice – 1 lžíce
  • Domácí pomerančová šťáva – 1 šálek
  • Med – 1 lžíce

Množství surovin si můžete upravit dle vašich vlastních preferencí, klidně si připravte i větší zásobu, která vám vydrží více dní. Ananas oloupejte a nakrájejte na silnější kolečka, ponechejte mu ovšem tvrdé jádro. Poté ho nakrájejte na kostičky a dejte ho do mixéru. Z pomerančů vymačkejte jeden šálek pomerančové šťávy a přilijte ji do mixéru k nakrájenému ananasu.

Následně ještě přidejte ovesné vločky, med a mletou skořici. Vše důkladně promixujte, dokud nedostanete jednolitou směs, která se bude dát pít. Poté máte hotovo. Vůbec nejlepší je si nápoj každé ráno připravovat čerstvě, jelikož právě v tu chvíli se v něm nachází nejvíce živin. Pokud na to ovšem nemáte čas, tak bude účinný i v případě, kdy si utvoříte zásobu například na tři dny.

Fotografie: Unsplash

Pijte vždy jednu sklenici na lačný žaludek, nejlépe tedy ihned ráno, ještě před snídaní. Hlavní léčivou složkou je v tomto případě bromelain, což je enzym nacházející se v ananasu. Je značně používán v lékařství k léčbě mnoha nemocí, od zažívacích problémů, přes prevenci trombóz až po léčbu alergií. Pomůže vám i s bolestmi kloubů či s autoimunitními onemocněními. A jestliže jste zrovna nemocní, tak vám tento nápoj pomůže s rychlejší léčbou, jelikož redukuje hlen a zmírňuje kašel.