Vzbuďte se ráno svěží a bez bolesti! Poradíme vám, jak toho dosáhnout

Také se vám stává, že se ráno probudíte a bolí vás záda či za krkem? Již jste si koupili kvalitní matraci, pevný polštář, ale pořád se té bolesti ne a ne zbavit? Může to být i tím, v jaké poloze spíte! Spaní na boku totiž zatěžuje celou stabilitu vašeho těla a vytváří tlak nejenom na záda a ramena, ale i na páteř a kyčle.

Vyzrajte na tento problém s bolavými zády jednou pro vždy!

Jak je tedy dobré spát?

Nejlepší poloha pro spánek je prokazatelně na zádech. Ale mnoho z nás nedokáže usnout v jiné poloze než na boku. A z toho právě pramení ta neustálá bolest. Co musíte udělat, je akorát trochu změnit své spací návyky. Vše stojí na podpoře krku a ramen.

Jak tedy uvolnit stres při spaní na boku?

Existuje hned několik způsobů, jak své tělo uvolnit. Nejefektivněji si ale udržíte uvolněná ramena tak, že nohama pevně stisknete polštář. Ten by měl být umístěn svisle, aby se bočně dotýkal matrace a stejně tak vrchem i vašich paží.

Jaký polštář je vhodné použít?

Na rozdíl od obyčejných polštářů, pro tenhle účel je třeba použít polštář z tvrdé pěny, který pevně vaše nohy zafixuje a udrží vaše ramena protažené. Pokud vám polštář nepomáhá, použijte například stočenou podložku na jógu. Páteř vám tak zůstane v optimální poloze, dolní část zad a kyčle budou skvěle srovnané.

I v případě, že netrpíte bolestmi v těchto oblastech, věřte že tento způsob vám pomůže uvolnit tlak z celého těla a vy se budete budit bez bolestí a s úsměvem na tváři.

Zdroj: banter.fun