Ranné příznaky fatálně poškozených jater. Rozhodně se je nevyplácí ignorovat

Fotografie: Depositphotos

Každý člověk by se měl důkladně starat o své zdraví a pokud má určité příznaky, měl by si zajít k lékaři. Tyto příznaky mohou naznačovat, že vaše játra nejsou v dobré kondici.

Někdy člověk nemusí mít dlouhodobě žádné příznaky a jednoho dne se probudí a najednou mu není příliš dobře. Pokud se nevolnosti opakují, pravděpodobně se jedná o příznaky, které souvisí s onemocněním některých orgánů nebo jiným zdravotním problémem. Toto jsou ty nejčastější příznaky, jež vám mohou naznačovat problémy s játry, které není dobré podceňovat. Více prozradil lékař Saurabh Sethi.

Problémy s pokožkou

Občas se může stát, že budete mít zničehonic akné nebo vás bude trápit suchá kůže. V takové chvíli je dobré se začít více hydratovat a používat hydratační krémy na suchou pokožku. Pokud ale tyto problémy neustanou ani přes potřebnou péči, může se jednat o problémy s játry, jež se u vás projevují právě svědivou a suchou pokožkou.

Fotografie: Depositphotos

Nezdravý vzhled očí

Už od pohledu lze na člověku poznat, že mu není nejlépe. Oči jsou skvělým ukazatelem lidského zdraví, protože pokud vypadají jakkoliv nepřirozeně, může se jednat o spojitost se zdravotními komplikacemi. Jakmile uvidíte, že má někdo kolem vás červené a oteklé oči, s největší pravděpodobností má problémy s játry, které nedělají svou práci tak, jak mají.

Vysoký nárůst hmotnosti

Nárůst hmotnosti může přijít z mnoha důvodů a pokud zrovna nemáte období, kdy se neovládáte v jídle, může to být způsobeno nějakým onemocněním, o němž ještě ani nevíte. Jestliže si nejste vědomi toho, proč byste měli přibírat na váze, zkuste se obrátit na lékaře, který u vás udělá potřebná vyšetření. Může to být totiž způsobeno metabolickým problémem s nezdravými játry.

Fotografie: Pixabay

Bolest břicha a příliš světlá stolice

Játra jsou umístěna v pravé horní části břicha a pokud vás na tomto místě začne bolet, mohou to být játra ve špatném stavu. Většinou se tato bolest objeví v momentě, kdy jste ve velkém stresu, a játra začnou dávat najevo, že nejsou v dobrém stavu. Špatně fungující játra se také projevují tím, že je stolice žlutá až šedá.

Pokuste se změnit životní styl

Vaše játra mohou být pouze podrážděná vaším životním stylem, který se jim dlouhodobě nelíbí, a tak o sobě začínají dávat vědět. Pokuste se proto v případě potíží změnit svůj životní styl i jídelníček. Úplně vyřaďte alkohol, cigarety a nezdravé potraviny, které neblaze ovlivňují životní styl a také stav vašich jater.

Zdroj: Healthline, NHS, Nationa Library Of Medicine

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*