Po několika dnech pátrání po štěňatech v kanalizaci se vrátila s nachlazením a poraněnou nohou

Fotografie: ŠJů / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Callie Clemens je bývalá snacha baseballové legendy Rogera Clemense. Měří jen 150 cm, ale díky své drobné velikosti si dokázala prorazit cestu sítí tunelů, aby zachránila štěňata.

Callie Clemens spolu se svou fenou Giselle a malým týmem dobrovolníků strávily poslední tři dny prohledáváním tunelů v Houstonu. Ty byly však zamořené šváby, a když se to někteří dobrovolníci dozvěděli, tak rychle z této záchranné mise vycouvali. Přeci jenom pro některé to riziko za záchranu štěňat nestálo.

Neváhala a vlezla do kanalizace

Callie se o štěňatech dozvěděla, když někdo veřejně zahlásil, že viděl pár štěňat přecházejících ulici, ale ztratil je z dohledu. Poté jen slyšel, jak v hlubokém tunelu skuhrají a o chvíli později už vůbec nic. Callie tedy ihned dorazila na místo a vlezla do kanalizace, ve které bylo šílené horko a nesnesitelný pach.

Rizika si byla vědoma

„Reálně prostě nemyslíte, jelikož nedokážete kontrolovat svůj adrenalin. Šlo mi jen o jediné – záchranu těch nebohých stvoření,” řekla žena pro média. Callie také věděla, že jde o riskantní operaci, ale měla pocit zodpovědnosti. Nikdo jiný by se totiž do té kanalizace jen tak nevešel a ona byla nejvhodnější kandidátkou.

Podařilo se jí zachránit všechna štěňata?

Callie, která založila neziskovou organizaci Paws Off The Streets, po několika chvílích nezdaru našla konečně dvě uvíznutá štěňata. Stačilo na ně údajně posvítit baterkou a v dáli spatřila jejich blyštivé oči. O den později sama zamířila zpět do kanálu, aby našla poslední ztracené štěně. To se jí také podařilo nalézt, a dokonce se rozhodla, že si ho nechá, byť původním plánem bylo dát ho do útulku.

Stvoření velikosti nehtu našli za pět dvanáct. Po předání odborníkům se dozvěděli, s kým mají tu čest

Čas strávený v tunelech byl vysilující

Neexistoval žádný způsob, jak by se tato štěňata dostala samovolně ven, a tak byla Callie ráda, že její mise byla úspěšná. Po několika dnech řvaní v tunelech jí přepadlo těžké nachlazení, a navíc k tomu všemu přišla s poraněnou nohou a několika škrábanci. Lékaři jí tedy předepsali antibiotika, jelikož se pohybovala v opravdu špinavém prostředí.

Zdroj: Inside Edition

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]