Záchrana pro povislá prsa. Vhodně zvolené cviky jim vrátí jejich původní pevnost. Stačí jen pár minut denně

Fotografie: Depositphotos

Mnoho žen se časem obává, že jejich prsa budou povislá. Prsa totiž s věkem ztrácejí pevnost. Tuto ztrátu pružnosti kůže lze snížit účinnými cviky.

S přibývajícím věkem procházejí prsa řadou změn. Může být dobré udělat něco předem, abyste je zpevnily a zabránily ochabnutí kůže. Zde je 12 účinných jógových pozic, které vám pomohou zpevnit prsa pro váš plnější dekolt. Pro ještě větší účinnost kombinujte tato cvičení s masážemi hrudníku, abyste zabránily povislým prsům. Vyzkoušejte si následující jógová cvičení.

Pozice mostu

Tato pozice protahuje břicho, hrudník a žaludek. Lehněte si na záda s pokrčenými koleny a dotýkejte se podlahy chodidly na šířku boků. Položte ruce pod ramena dlaněmi dolů. Lokty směřují vzhůru. Pomocí chodidel a rukou zvedněte pánev a vytvořte most.

Pozice kravské hlavy

Tato pozice má za cíl zpružnit ramena a podpořit lymfatickou drenáž podpaží a horní části prsou. Tuku v podpaží se můžete zbavit také pomocí specifických cviků. Posaďte se na podlahu s pokrčenými koleny a jedním kolenem zkříženým. Chodidla by měla být v úrovni boků. Zvedněte levou ruku za ucho a pokrčte loket. Pak si dejte ruku za krk. Pravou ruku si dejte za záda.

Pozice trojúhelníku

Tato pozice je určena k posílení hrudníku a páteře. Stojte vzpřímeně s otevřenýma očima, abyste udrželi rovnováhu. Oddělte nohy od sebe asi na jeden metr a dbejte na to, aby levé chodidlo svíralo úhel 90° a pravé 15°. Levou rukou se dotkněte levého kotníku. Natáhněte pravou ruku k nebi. Udržujte přímou linii.

Fotografie: Freepik

Pozice bojovníka

Toto účinné cvičení se zaměřuje také na hrudník. Provedení: Levou nohou udělejte velký krok vpřed, aby byla zadní noha dobře natažená. Levé koleno by mělo být pokrčeno v úhlu 90 stupňů. Zvedněte paže rovnoběžně s oblohou a zhluboka se nadechněte.

Pozice kobry

Tato pozice je skvělá pro zvedání hrudníku, ale také pro držení těla, plíce a břišní svaly. Lehněte si na břicho s prsty na nohou a hlavou položenou na podlaze. Položte dlaně pod ramena. Lokty držte blízko trupu, ale rovnoběžně. Postupně zvedejte hlavu, hrudník a břicho. Zastavte se a dbejte na to, aby pupek zůstal na podlaze. Pomalu vydechujte. Vraťte se na podlahu.

Stojka na hlavě

Jedná se o obtížnou pózu, ale stojí za námahu. Pokud jste začátečník, ujistěte se, že vás při tom někdo doprovází, abyste se vyhnuli chybným pohybům. Klekněte si a položte předloktí na zem. Položte si temeno hlavy do dlaní. Při pokrčení kolen jemně zvedejte chodidla. V této poloze vydržte 30 sekund. Pomalu se spusťte zpět dolů.

Fotografie: Freepik

Twist vleže na zádech

Tato pozice je ideální pro protažení hrudníku a je také prospěšná pro otevření hrudního koše. Lehněte si na záda. Pokrčte pravé koleno a opřete si ho o hrudník. Položte si ruku na koleno. Napněte pravou ruku tak, že překřížíte pravou nohu, aby se dotýkala levé nohy (ramena jsou nyní na podložce). Totéž proveďte levou nohou.

Pozice ryby

Tato pozice protahuje celé tělo a posiluje svaly: Vleže na zádech si zasuňte ruce pod boky (dlaněmi dolů). Při narovnávání nohou zvedněte hlavu. Vyhněte hrudník a jemně pokrčte lopatky. Pokud můžete, zkuste hlavu mírně zaklonit. Zvedněte nohy.

Pozice velblouda

Tato pozice je zaměřena na objem hrudníku a plic. Postavte se na kolena na šířku boků. Zvedněte pravou paži a vydechněte. Vraťte ji na pravou patu. Totéž proveďte s levou paží. S nádechem tlačte boky dopředu. V této poloze setrvejte 30 sekund.

Fotografie: Freepik

Pozice u dveří

Tato pozice je skvělá pro otevření těla a zároveň protažení hrudníku. Začněte tím, že si kleknete. Natáhněte pravou nohu tak, že položíte spodní část chodidla na podložku. Spusťte pravou ruku tak, aby se dotýkala pravé nohy, a prodlužte trup. Při protahování natáhněte levou ruku k nebi. S druhou nohou cvik opakujte.

Zdroj: Healthline, Healthline