Správná zálivka pro orchideje se neskládá jenom z obyčejné vody. Mělo by v ní být i něco navíc, co rostlině pomůže. A rozhodně nemáme na mysli různé chemické směsi nebo tekutá hnojiva, která mohou více škodit než pomáhat. Máme na mysli něco, co máte často běžně doma. Ale používáte to k jinému účelu. Pozitivem této přírodní cesty je jak to, že si zálivku můžete připravit v podstatě okamžitě, tak i to, že oproti různým kupovaným hnojivům vás dávka pro několik květin vyjde jenom na několik málo korun.
Stačí jenom tři věci
Správná zálivka pro orchideje se skládá jenom ze tří věcí. Takto jednoduché to může být. Když jsou ve správné kombinaci, tak jednoduše dojde k tomu, že rostlina dostane vše, co potřebuje a odmění se vám nejenom svým zdravím, ale odmění se vám také svou krásou. Co jsou ony tři věci?
- 2 šálky vody
- 5 stroužků česneku
- ½ tablety kyseliny jantarové
- Smíchejte a zalévejte
Tyto tři složky už stačí jenom smíchat dohromady. Česnek je vhodné prolisovat a tabletu je třeba rozdrtit na prášek. Potom přidejte do vody, zamíchejte a jste připraveni. Zalévání však není takové, jak očekáváte. Základem je nalít tekutinu do hlubšího většího květináče. To proto, že si rostlina bude sama nasávat tolik této zálivky, kolik bude potřebovat.
Do něho, tedy do této vody potom vložte klasický květináč s vaší květinou. V květináči by měly být díry, kterými bude tato silná zálivka pro orchideje postupně nasávána. Takto ponechte pár hodin a můžete květinu vrátit na své místo a do vody vložit jinou, pokud jich máte více.
Jak často tuto zálivku používat?
Až tak časté to být nemusí, což jenom ukazuje na to, jak nenáročné mohou být orchideje, pokud jde o jejich pěstování. Pokud mají být zdravé, silné a krásné díky svým květům, tak vám doporučujeme tento stejný postup opakovat zhruba jednou za tři měsíce. Mimo dané intervaly postačí klasické zalévání běžnou vodou.
Fotografie: Pixabay