Zařiďte si obývací pokoj – chytře a prakticky

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com

Chystáte se právě zařizovat obývací pokoj? Co by v něm rozhodně nemělo chybět? Především je potřeba zařídit si skutečně pohodlnou a kvalitní sedačku.

Nabídka je dnes široká – volit můžete mezi těmi rohovými, do písmene U nebo třeba těmi, které jsou doplněné o pohodlná křesla. Vsaďte především na kvalitu – nikdo nechce, aby se brzy začala objevovat prosezená místa a odřeniny potahu. Slovenské sedačky patří k oblíbeným možnostem, které lákají svou dostupností i širokou nabídkou barev a vzorů.

Praktický nábytek

Chybět by neměly základní kusy nábytku, které pokoj opticky vyplní a slouží jako úložný prostor. Nábytek by měl ladit s celkovým nádechem místnosti a jednotlivé kusy by měly být ve stejném designu. Není třeba kupovat celé obývací stěny – ty působí poněkud mohutně a staromódně. Hodit se ale mohou menší komody nebo skříňky a samozřejmě různé police a další nezbytnosti.

Stínění a osvětlení

Obývací prostor by měl mít jedno centrální osvětlení, které poskytuje dostatečný světelný komfort. Kromě toho by ale neměla chybět menší svítidla ve formě lampiček nebo podobných zdrojů příjemného tlumeného světla, které dotvoří útulnou atmosféru. Nezapomeňte na kvalitní rolety, které vás v létě ochrání před sluncem a večer zase před zvědavými zraky sousedů a kolemjdoucích.

Koberec nebo holá podlaha?

To je samozřejmě do jisté míry otázka preferencí. Moderní byty už koberce většinou nemají nebo se preferuje jen menší kobereček, který má spíše dekorační účel. Je ale pravdou, že koberec může poskytovat další zvukovou i tepelnou izolaci, která se rozhodně může hodit zejména v bytových domech. Koupit koberec tedy vůbec nemusí být špatný nápad.

Dekorace

Ty vytvoří charakter celého pokoje. Vsaďte na květiny a pár kousků, které se skutečně hodí k vašemu stylu. Doplňky by neměly prostor zahltit, ale spíše jen vhodně zaplnit hluchá nebo nevýrazná místa.