Pěstování zázvoru nikdy nebylo snazší. Úroda bude tak velká, že nebudete vědět, co s ní

Fotografie: Depositphotos

Ten, kdo má rád zázvor, ho také často kupuje, takže moc dobře ví, jak drahý je. Ale vy si ho teď můžete vypěstovat i u vás doma.

Zázvor je neuvěřitelně užitečná bylina. V obchodech se dá sehnat bez potíží, ale stojí opravdu hodně peněz. Bohužel dlouho nebylo známo, jak se tato rostlina pěstuje, takže bylo možné ho opravdu koupit pouze v obchodech. Zkuste si zázvor koupit a vypěstovat si ho sami. Skvělé je, že to není vůbec těžké.

Nic na tom není

Vyberte zázvor pečlivě. Musí být šťavnatý, velký a především bez hniloby. Postupem času se z něj totiž vyvinou výhonky. Aby se vyvinuly, musí být zázvor umístěn do vody. Když uvidíte, že výhonky začínají vyrůstat, nakrájejte velký kořen zázvoru na několik kousků, každý by měl mít 1 – 3 výhonky, a zasaďte do volné a výživné půdy. Shora můžete přikrýt slámou nebo posekanou trávou, abyste udrželi vlhkost v zemi.

Fotografie: Depositphotos

Zázvor roste poměrně dost vysoko a zajímavostí je, že voní i jeho listy. Péče o něj spočívá zejména v pravidelném zavlažování a hnojení. Jakmile zázvor začne dozrávat, uvidíte, jak jeho kořeny vykukují ze země. Ale sklizeň by měla být, až když špičky listů začnou žloutnout. Poté je zázvor třeba jen poctivě vydlabat, omýt a dobře vysušit. Po usušení lze skladovat po dlouhou dobu.

Zdravotní přínosy zázvoru

Teď, když už víte, jak si správně vypěstovat zázvor, možná byste chtěli vědět i něco o jejich zdravotních účincích a přínosech. Zázvor má totiž tak velký přínos pro zdraví, že by byl hřích mu nevěnovat aspoň malou pozornost. Má antibakteriální, protizánětlivé a protiparazitické účinky. Takže pokud budete mít pocit, že na vás leze nějaká chřipka, udělejte si čaj ze zázvoru a uvidíte, že se vám udělá lépe.

Fotografie: Depositphotos

Zdroj: Goodhousekeeping, Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]