Zbavte se plevelu jednou pro vždy pomocí jednoho triku

Když tráva roste na vaší zahradě, jste spokojeni. O něco méně jste spokojeni ve chvíli, kdy se objevuje tam, kde nemá být. A to konkrétně na vašich příjezdových cestách, nebo chodnících. Když se k tomu přidá také plevel, dokáže to celou plochu velmi hyzdit. Velmi často se dané problémy objevují hlavně na zámkové, nebo klasické dlažbě. Kde dochází ke spojení, tam často tráva a plevel rostou. Jak na odstranění? Je to jednoduché.

Obejít se lze i bez chemie

Mnoho lidí jde do drogerie, kde koupí vybraný chemický herbicid. Ten není úplně dobrou volbou, a to hlavně pro své složení. To může ohrožovat během aplikace naše životy. Navíc ne každý takový produkt funguje univerzálně a tak se může stát, že výsledek nebude takový, jaký chcete. Proto je lepší jít jinou, a to rozhodně lepší cestou. Co doporučujeme? Podívejte se.

Budete překvapeni, jak domácí herbicid funguje

Je jedno, zda vás na chodníku trápí tráva, nebo plevel, či jakákoliv jiná zeleň, kterou potřebujete odstranit. To stejné samozřejmě platí i ve chvíli, kdy se plevele objevují kdekoliv jinde. Místo chemie vám mnohem lépe pomůže právě tento přírodní herbicid, u kterého budete překvapeni především jeho silou. A to ho vyrobíte jenom z několika běžných věcí, které máte ve své domácnosti. Že to není možné? Přesvědčte se o tom, že opak je pravdou.

Co budete potřebovat?

Zamiřte ke své spíži, jelikož právě v ní najdete věci, které se vám na tento bio herbicid budou hodit. O co konkrétně se jedná? Připravte si:

  • 1 litr octa
  • 3,5 litru vody
  • 1 šálek soli
  • 1 lžíce přípravku na nádobí

To je vše. Nic více už potřebovat nebudete. Jak vidíte, jedná se nejenom o věci, které máte běžně doma, ale jedná se také o věci, které vás vyjdou na pár korun. A hlavně nejsou nijak škodlivé vašemu zdraví.

Příprava je velmi jednoduchá

Jak na přípravu? Je to velmi jednoduché. V podstatě jde jenom o tom, že všechny dané suroviny smícháte dohromady. A to důkladně, aby došlo k tomu, že se dokonale rozpustí daná sůl. Tím máte svůj přírodní herbicid připravený a již se můžete pustit i do jeho využití. Tedy do samotné aplikace.

Použití je snadné

A jak na samotné použití? Je to velmi jednoduché. Stačí, pokud danou směs nalijete do rozprašovače a potom budete aplikovat přímo na místa, kde se tráva a plevel vyskytuje. Takto opakujte po několik dní a uvidíte, že vše velmi rychle zmizí. Samozřejmostí je i možnost preventivního využití, pokud byste chtěli krásu své dlažby, ale i jiných míst dlouhodobě zachovat.

Ideální je také vybrat si opravdu vhodný den. Doporučováno je vybrat si takový, kde jsou vyšší teploty a kdy nehrozí srážky. Směs tak bude na jednotlivé rostliny mnohem déle a mnohem intenzivněji působit, díky čemuž je můžete bez problémů rychle zahubit.

Jak je možné, že tento herbicid tak dobře funguje?

Je to dáno hlavně složením, a to kombinací silného octu a soli. To výrazně napadá celou rostlinu a její nadzemní část. Díky tomu dojde k tomu, že velmi rychle uhyne. Postupně prostupuje níže až ke kořenovému systému. Oproti běžnému trhání tak dojde k tomu, že je zahubený i samotný kořen rostliny a výsledkem je to, že plevel už znovu vyrůst nemůže. I proto jde o dobrého dlouhodobého pomocníka, pro toho, kdo touží po dlažbě, kterou žádné rostliny, traviny nebo mechy nenarušují.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]