Zdravé a zábavné vánoční mlsání pro nejmenší

Jen málokdo by si uměl představit vánoční svátky bez několika druhů pečeného i nepečeného cukroví, které již několik dní před Štědrým dnem nádherně provoní byt a všem vyvolá nekontrolovatelné chutě na sladké. Což o to – dát si během svátků tu a tam pár koleček lineckého nebo sem tam neodolat rumovým kuličkám nevadí, ovšem jen hrstička lidí dokáže vánočnímu cukroví odolat – natož pak malé děti. S ohledem na veškerou použitou mouku, cukr a jiné dobroty se rozhodně není čemu divit, že po vánočních svátcích se zděšením lezeme na váhu. Když si vezmete, jak cukroví uškodí dospělému, jen neradi budete domýšlet, co to udělá s dětskými bříšky nebo zoubky.

Zdravější, leč stejně chutná alternativa vánočního cukroví

Odepřít dětem cukroví jednoduše nejde a to nejen proto, že zkrátka nelze odolat jejich smutným očím, ale rovněž i proto, že vánoční cukroví během svátků leží na stolech a je tak dětským ručičkám snadno dostupné. Zkuste to o letošních svátcích jinak a připravte pro vaše dítka zdravější alternativu vánočního cukroví, která je na pohled stejně tak lákavá a na chuti to zaručeně nepoznáte. Základem jsou kvalitní potraviny, které dětem neublíží.

Sušené i čerstvé ovoce zachutná každému

Slaďoučkému ovoci jak v sušené, tak i čerstvé podobě, dokáže odolat jen málokterý dětský gurmán. Tak této situace využijte a připravte s dětmi čerstvé cukrovíčko. Máte-li starší dítka, zapojte je do výroby – určitě je to bude bavit. S čerstvého ovoce je nechte pomocí vykrajovátek na linecké vykrajovat zajímavé tvary a obrázky. Využít můžete i sušené ovoce, kterým lze klasické cukrové hravě i chutně nahradit.

Oklamete-li oči, oklamete chuť

Děti dokážou sníst cokoli, co je zaujme na pohled. Dokážete-li tedy dát jídlu tu správnou podobu, tvar a chuť, pak můžou vaše dítka o Vánocích mlsat bez omezení a především zdravě. Použijte suroviny, které máte běžně doma – například ovesné vločky se strouhaným ovocem, rozinkami, zakápnuté slunečnicovým olejem a usušené v troubě – mňamka!

Klasika na zdravý způsob

Nechcete se vzdávat vánočního cukroví a nechcete o něho připravovat ani děti? Pak věřte, že vůbec nemusíte! Pokud k jeho přípravě použijete kvalitní suroviny, můžete si na zdravém vánočním cukrové pochutnat všichni. Místo cukru můžete použít stejně tak chutný a sladký javorový sirup nebo med, místo klasické bílé mouky vsaďte na mouku špaldovou nebo pohankovou. Zdravé Vánoce vám určitě zachutnají!

Obrázek: pixabay.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]