Zdravotní sestra si myslela, že ji nikdo nesleduje. Ale její podezřelé chování nenechali rodiče bez povšimnutí

Fotografie: Depositphotos

Dětství všech dětí není spojeno jen s radostnými hrami a veselým dováděním. Některé děti bohužel i vážně onemocní a musejí dlouhý čas strávit léčbou v nemocnici.

Jonathan a Shelby jsou rodiče dvouleté holčičky Sofie. Jejich radost z rodičovství byla kalena zdravotními problémy jejich dcerky. Měla dlouhodobé potíže se dýcháním, což přisuzovali příznakům astmatu. Šli proto s ní k dětskému lékaři, který však doporučil podrobné vyšetření. Na jeho základě byl vyřčen vážně verdikt.

Těžká nemoc

Malé Sofii se dýchalo čím dál hůře, až jednoho dne přestala dýchat úplně. Musela být okamžitě převezena do nemocnice a podrobit se léčbě vážné nemoci. Trpěla totiž T-buněčným lymfomem, což je typ lymfatické rakoviny. Od dvou let začala trávit veškerý svůj čas v nemocnici. Sofie musela podstoupit složitou operaci a následnou chemoterapii, na jejímž základě přišla o všechny vlasy.

Nemocnice jako druhý domov

Pro rodinu Jonathana a Shelby se nemocnice stala druhým domovem. Každý den chodili navštěvovat svou malou holčičku, aby ji podpořili a aby se v ní necítila tak sama. Starala se tam o ni zdravotní sestra, jejíž chování rodiče velmi udivilo. Mlčky ji pozorovali, když se zrovna nedívala. Její činnost byla tak překvapivá, že neváhali a svěřili se s tím svým přátelům na Facebooku.

Fotografie: Pixabay

Děkujeme vám za to, jak se o naši dceru staráte

Zdravotní sestra se nemocného dítěte něžně dotýkala a hladila po holé hlavě. Držela ho i za ruku, aby mělo pocit psychické i fyzické podpory. Když se holčička rozplakala, protože jí bylo smutno po jejích rodičích, vzala ji do náruče a začala ji utěšovat.

Opatrně jí měnila obvazy, aby Sofie necítila žádnou bolest. Sofiiny rodiče s dojetím na Facebooku psali, jak jsou vděční, že se o jejich dcerku stará tak pečlivá a citlivá zdravotní sestra.

Tímto svým dopisem Jonathan a Shelby upozornili na to, jak moc je důležitá profese zdravotní sestry i lékaře v nemocnicích. Jsou to osoby, které se snaží každého uzdravit a dělají vše, co je v jejich silách. Příběh rodičů Sofie dopadl dobře, protože holčička se z vážné nemoci nakonec vyléčila.

Zdroj: Huffpost

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]