Kamarádka ze Španělska mě naučila nový recept: Tento salát v Česku nikdo nezná! Jen 5 surovin, pár minut a báječná lehká večeře je na stole

Tento salát je naprosto ideální pokrm na večeři, protože je velmi jednoduchý na přípravu a hotový je během pár minut.

Zeleninové saláty jsou velmi oblíbené, protože jsou velmi jednoduché na přípravu a k tomu dokážou člověka zasytit. Proto, pokud zrovna nevíte, co si připravit na oběd nebo na večeři, vyzkoušejte tento jednoduchý salát, který máte hotový do pár minut. Do toho je také lehký, takže se po něm nebudete cítit nijak špatně.

Co budete potřebovat

  • 200 g klobásy a nebo šunky
  • 150 g tvrdého sýra
  • 3 rajčata
  • 2 stroužky česneku
  • majonéza nebo zakysaná smetana s hořčicí a citronovou šťávou

Je to opravdu jednoduché

Nejprve si nakrájejte všechny ingredience, které budete potřebovat. Je vlastně jedno, v jakém pořadí to uděláte, protože se to stejně vše smíchá dohromady. Pokud jsou vaše rajčata až moc šťavnatá, tak je nejprve rozpulte, poté vydlabejte dužinu a teprve poté je nakrájejte na kousky. Sýr můžete nastrouhat na hrubém struhadle, ale pokud chcete více cítit jeho chuť, nakrájejte ho na kostičky.

Česnek si nasekejte nadrobno a pokud chcete, můžete do salátu přidat také nějaké bylinky a další koření a také bazalku. Všechny produkty smíchejte dohromady a nakonec dejte do tohoto salátu ještě majonézu. Na dresink si smíchejte zakysanou smetanu se sladkou hořčicí a troškou citronové šťávy a polít jím salát.

A máte hotovo

Když se totiž takto smíchají ingredience na omáčku, vznikne vám lehce pikantní chuť a salát tak bude opravdu velmi dobrý. Pokud ale nemáte zrovna rádi například hořčici, můžete přidat pouze majonézu a nebo si udělat nějaký jiný dresink. Rozhodně stojí za to tento salát vyzkoušet. Přejeme vám dobrou chuť!