Zemřela nejlepší herečka. Nejen Česko drží minutu ticha, je to rána pro celý národ

Hořící svíčky
Fotografie: Unsplash

Lidé přicházejí a odcházejí. Odchod se ale vždy neobejde bez slz. Známou zesnulou herečku budou její fanoušci a rodina oplakávat ještě dlouho.

Americká herečka Jacklyn Zeman zemřela dne 9. května 2023. Její nejznámější rolí byla Bobbie Spencer v populární telenovele „General Hospital“. Byla uznávanou herečkou, lidé oceňovali hlavně její talent a smysl pro humor. Během svého života získala mnoho nominací na prestižní ocenění na její herecké výkony. Nemálo z nich taktéž i vyhrála. Byla také velkou filantropkou, podporovala hlavně lidi s rakovinou. Během svého života byla třikrát vdaná a měla dvě děti, dcery Cassidy Zee a Lacey Rose. V posledních dnech života bojovala s rakovinou. Nejen Česko proto drží minutu ticha, postupně se připojují i další země. Je to rána pro mnoho národů.

Velmi oceňovaná herečka

Narodila se do židovské rodiny redaktorky časopisu Ritě a inženýru Richardovi, 6. března 1953. Vyrůstala v New Jersey, kde taktéž navštěvovala tamní střední školu, kterou v 15 letech úspěšně absolvovala. Následně se rozhodla pro studium tance na New Yorské univerzitě, kde získala stipendium. Tanci se věnovala od mala a vždy ji velmi bavil a naplňoval. V roce 1972 se objevila v časopisu Playboy. Na začátku své kariéry dostala je pár epizodních rolí v různých seriálech, ale nikdy nic velkého. Zlom nastal v roce 1976.

Tehdy získala roli Lany McLain v seriálu „One life to live.“ Tam setrvala do orku 1977, jelikož v té stejné době přijala nabídku do seriálu. Hrála Bobbie Spencer v „General Hospital“. Role ji získala neskutečnou popularitu a několik nominací na herecké ceny. Jednou z nich byla i cena Emmy, nejvyšší možné seriálové ocenění. Tam nasbírala celkem tři ceny pro herečku ve vedlejší roli v dramatu a jednu cenu za nejlepší hlavní herečku v dramatu. Seriál opustila po dlouhých 33 letech, v roce 2010. Mnoho lidí její odchod snášelo těžce, stejně jako ona sama.

Ve věku 86 let zemřel filmový génius. Byl nominován na 5 Oscarů. Co snímek, to legenda

pohřeb, bílá rakev a kytice
Fotografie: Freepik

Po odchodu zůstávala aktivní

Po odchodu ze seriálu měla více volna, které věnovala cestování. Na něj neměla příliš času, byla časově velmi vytížená. Byla známá i svou lískou ke zvířatům. Po celý svůj život se aktivně věnovala charitě, přispívala na řadu organizací, jako byla třeba „American Cancer Society“ nebo „March of Dimes“. Měla dvě dcery a byla třikrát vdaná. Zemřela po 9. května 2023, v úctyhodných sedmdesáti letech. Dle TMZ je příčina její smrti neznámá, objevily se ovšem i informace, dle kterých krátce bojovala s rakovinou.

Zdroj: TMZ

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]