Žena adoptovala chlapce, kterého nikdo nechtěl. Po letech jí svým činem zachránil život

Fotografie: Pixabay

Každý den jsou tisíce dětí opuštěny svými biologickými rodiči a ponechány napospas osudu. Na druhou stranu mnoho párů chce mít dítě, ale nemůže se jim to podařit.

Představa výchovy dítěte jiné krve může být pro některé lidi obtížná. Ukazuje se však, že když tento krok uděláte a rozhodnete se přijmout cizí dítě do svého domova, můžete pocítit lásku a vděčnost jako nikdo jiný. V následujícím příběhu se dočtete o dojemném gestu muže, který se obětoval, aby zachránil život své adoptivní matky.

Žena žila pro opuštěné děti

Američanka Ingeborg McIntosh z Arizony zasvětila svůj život pomoci opuštěným dětem. Díky jejímu velkému srdci a oddanosti těm nejušlechtilejším cílům prošlo jejím domovem neuvěřitelných 120 dětí, které měly být umístěny do pěstounské péče. Jordan, rozkošné miminko, však vyčníval nad ostatními a rychle si získal její srdce.

Fotografie: Pexels

Jeho biologická matka si přála, aby byl její syn adoptován afroamerickou rodinou nebo rodiči dvou ras. Ingeborg ho chtěla adoptovat a starat se o něj, ale nemohla jít proti přání jeho biologické matky. Musela tedy být trpělivá a čekat několik let, než byla adopce konečně podepsána. Když byly malému Jordanovi čtyři roky a jeho biologická matka mu stále nenašla náhradní rodinu, Ingeborg byla nadále připravena dokončit adopci a Jordan u ní nakonec získal milující domov.

Chlapec dostal v dětství mnoho lásky

Bohužel asi o 20 let později Ingeborg zjistila, že trpí polycystickým onemocněním ledvin a nutně potřebuje transplantaci ledviny. Tehdy se Jordan, již dospělý muž, rozhodl provést test kompatibility, aby jí mohl nabídnout ledvinu. Výsledky byly pro Jordana pozitivní a konečně se mohl své matce odvděčit za vše, co pro něj udělala. „Mám pocit, že to byl můj životní cíl,“ řekl v rozhovoru.

Fotografie: Pixabay

Syn se slzami v očích řekl: „Doufám, že pro ni budu moci udělat víc, až budu starší,“ a dodal: „Zatím je to to nejmenší, co pro ni mohu udělat.“ Operace se naštěstí zdařila a Ingeborg byla Jordanovi za toto velkorysé gesto velmi vděčná. Jordan ještě řekl, že po tom všem, co pro něj od dětství dělala, jí to chtěl vrátit a ukázat jí, jak moc ji má rád.

Když vás máma opustí

Není překvapením, že děti, které byly opuštěny svými biologickými rodiči, jsou velmi citově zranitelné. Tím, že si říkají, že byly odmítnuty a že o ně nikdo nestojí, jejich sebevědomí dostává na frak. Opuštěné děti tak mohou být vystaveny nočnímu strachu, zvýšené úzkosti a obtížím při vyjadřování emocí.

Když se dítě dozví, že bylo opuštěno, obvykle zpočátku pociťuje silný pocit viny – „Co jsem udělal, že mě rodiče nepřijali? – a následně hněv – Proč mi to udělali? Dítě může být také agresivní.

Fotografie: Freepik

Ve skutečnosti bude potřebovat pouze vysvětlení, ujištění a vědomí, že nebude podruhé opuštěno. Adoptivním rodičům může být nápomocen odborník, který dítěti pomůže rozvinout sebedůvěru a zahojit rány z minulosti. Kromě toho je třeba, aby učitelé a další osoby v okolí dítěte znali situaci a byli připraveni na určité chování.

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]